reklama
Strona główna Aktualności Plac z dwiema strefami

Plac z dwiema strefami

0
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Szykują się zmiany na placu zabaw w parku Anielin Wschodni. Teren zostanie wyremontowany, pojawią się nowe urządzenia zabawowe. Koszt inwestycji to prawie milion złotych.

Pruszkowski magistrat zakończył procedury związane z wyłonieniem wykonawcy zadania, a więc można przystąpić do działania. W postępowaniu przetargowym na remont placu zabaw w parku Anielin Wschodni wpłynęło pięć ofert. Zwycięska propozycja opiewa na blisko 990 tys. zł.

Tereny rekreacyjne cieszą się zainteresowaniem ze strony mieszkańców, ale po latach użytkowania nawierzchnie, elementy małej architektury i urządzenia zabawowe wymagają modernizacji. Tak właśnie jest w przypadku placu zabaw w parku Anielin Wschodni, który ostatni remont przeszedł kilkanaście lat temu. Niebawem teren zmieni się i zyska szereg atrakcyjnych rozwiązań. – Wymienimy nawierzchnię, a wysłużone urządzenia zastąpimy nowoczesnymi i bardziej trwałymi. Ustawimy w sumie 29 urządzeń! Plac zabaw podzielony zostanie na dwie strefy: dla dzieci młodszych i starszych. Co ważne, na placu zabaw pojawią się również urządzenia integracyjne – huśtawka i karuzela – informuje prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Wykonawca ma na realizację zadania 84 dni, a więc mieszkańcy efekty prac będą mogli podziwiać jeszcze w tym roku. Z pewnością nowe zabawki na placu zabaw sprawią, że dzieci będą tam miło spędzać czas.

Exit mobile version