Pismo do operatorów

0
148

W gminie Michałowice rozwija się sieć światłowodowa. Wójt Małgorzata Pachecka liczy na zainteresowanie inwestycją ze strony operatorów usług internetowych. W tym celu skierowała do nich pismo.

Bez Internetu ani rusz – w dobie koronawirusa przekonaliśmy się o tym w zupełności. Wiele osób pracuje zdalnie, dzieci korzystają z lekcji online, drogą elektroniczną płacimy rachunki i niejednokrotnie robimy zakupy. Z wagi Internetu zdaje sobie sprawę gmina Michałowice, w której od sierpnia 2019 roku budowana jest sieć światłowodowa. Inwestycja realizowana jest ze środków unijnych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Efekty działań są widoczne. Obecnie gotowe do świadczenia usług są 874 punkty w Regułach, Nowej Wsi, Granicy, Michałowicach i Komorowie. Problem w tym, że operatorzy internetowi są bierni i mieszkańcy nie mają wiedzy na temat ofert świadczenia usług. Sprawą postanowiły zająć się władze gminy Michałowice, które liczą na odzew ze strony firm. 14 kwietnia wójt Małgorzata Pachecka skierowała pismo do operatorów świadczących usługi dostępu do sieci. – Wobec wielu pytań kierowanych do urzędu, o możliwość świadczenia usług opartych o budowaną sieć światłowodową, w tym dostęp do Internetu przez różnych operatorów kierujemy do Państwa tę informację z prośbą o informację czy Państwo mają możliwość świadczenia usług opartych o budowaną sieć światłowodową, a jeżeli tak, proszę o udostępnienie danych kontaktowych, gdzie będzie możliwe pozyskanie przez mieszkańców naszej gminy konkretnych ofert świadczenia usług w oparciu o ww. infrastrukturę – napisała wójt Pachecka.

Gmina czeka na odpowiedź ze strony operatorów. Z pewnością uzyskanie informacji będzie cenne dla samorządu i mieszkańców, które ułatwią podjęciem kolejnych kroków. Warto wspomnieć, że w ramach programu POPC w gminie Michałowice planowane jest podłączenie do sieci 3444 gospodarstw domowych (z możliwością rozszerzenia).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię