Piktogramy przy szkołach

0
59

Troska o bezpieczeństwo uczniów. Powiat pruszkowski wykonał przy szkołach piktogramy, które mają zwracać uwagę kierowców na obecność dzieci.

Ruch w okolicach placówek oświatowych jest spory, zwłaszcza w godzinach porannych. Istotne znaczenie dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży ma odpowiednie oznakowanie, a przede wszystkim zachowanie kierowców, którzy w pobliżu szkół powinni zwalniać i zachowywać szczególną ostrożność.

Na ciekawe rozwiązanie wpadł powiat pruszkowski. Przy placówkach oświatowych pojawiły się piktogramy. Ich celem jest zwrócenie uwagi kierowców na obecność dzieci, a zarazem zmniejszenie prędkości jazdy.

Piktogramy pojawiły się przy ul. Piłsudskiego i ul. Dworcowej w Piastowie, przy ul. Plantowej, Armii Krajowej, Bohaterów Warszawy, Promyka w Pruszkowie, Al. M. Dąbrowskiej w Komorowie i ul. Długiej w Ładach. Warto wspomnieć, że na parkingu przy ul. Powstańców 7A w Pruszkowie namalowano miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. – Jest to kolejny krok, na pewno nie ostatni, w walce z barierami, które napotykają mieszkańcy z niepełnosprawnościami z naszego powiatu – podkreślają urzędnicy ze starostwa powiatowego.

Czytaj również: Gmina sfinansuje światła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię