reklama
Strona główna Aktualności Akt. Raszyn Piknik z żywą historią w Raszynie

Piknik z żywą historią w Raszynie

0
piknik, falenty, gmina Raszyn,

W sobotę, 18 września 2021 r., zapraszamy naszych czytelników na wyjątkowy piknik organizowany w parku pałacowym w Falentach, Aleja Hrabska 3. Piknik rozpocznie się o godz. 12.00. Na uczestników czekało będzie wiele atrakcji przygotowanych przez Stowarzyszenie Projekt Raszyn.  

Piknik rodzinny organizowany cyklicznie w Falentach ma jako cel upowszechnianie i ochronę lokalnego dziedzictwa. Organizatorzy starają się kłaść duży nacisk na walory edukacyjne. W tym roku obszar pikniku podzielony będzie na dwie strefy:

  • Wojskową – z obozem wojsk Księstwa Warszawskiego i działaniami związanymi z dziedzictwem historycznym, zwłaszcza bitwa pod Raszynem z 1809 r.
  • Historyczno- naukową

Stowarzyszenie Projekt Raszyn pozyskało w tym roku (działając jako partner właściciela terenu ITP. w Falentach) środki z Urzędu MWKZ na prowadzenie badań konserwatorskich w pałacu w Falentach, który w tym roku święcił 400 -lecie powstania. Na pikniku będzie stoisko, gdzie mieszkańcy oraz osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat prowadzonych badań od specjalistów, którzy te prace bezpośrednio prowadzą i nadzorują.

Jednocześnie prowadzone będą rodzinne warsztaty archeologiczne dla dzieci oraz warsztaty rzemiosła, w których będą mogli uczestniczyć wszyscy chętni z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Uczestnikom pikniku zostanie przybliżony Rezerwat przyrody „Stawy Raszyńskie”, ponieważ jest to cenny obszar znajdujący się na terenie Powiatu Pruszkowskiego. Kolejną atrakcją będzie możliwość przejazdu tramwajem konnym do centrum Raszyna po drodze mijając zabytkowe miejsca.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version