Piknik ekologiczny

0
493
Reklama

Warsztaty, gry i konkursy – piknik ekologiczny „Pruszków walczy o czyste powietrze” zapowiada się niezwykle ciekawie. Wydarzenie odbędzie się 29 września o godz. 11.00 w Parku Kościuszki.

Społeczeństwo ma coraz większą świadomość dotyczącą troski o środowisko. Samorządy oferują liczne programy, których celem jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Ponadto w regionie odbywa się wiele ciekawych wydarzeń oraz warsztatów. Dzięki temu pewne wzorce zachowań się utrwalają, a wiedza stale rośnie.

29 września w pruszkowskim Parku Kościuszki odbędzie się piknik ekologiczny „Pruszków walczy o czyste powietrze”. Teren zamieni się w miasteczko, w którym nie zabraknie atrakcji. Organizatorzy szykują liczne warsztaty, konkursy, gry i zabawy. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. W ramach EKOstoiska odbędzie się konkurs wiedzy o ochronie powietrza „Wkoło niskiej emisji”. Nie zabraknie nagród! Nadarzy się okazja, aby pobudzić wyobraźnię i stworzyć coś wyjątkowego w warsztacie kreatywnym REKREACJE, którego celem jest tworzenie biżuterii i dekoracji z recyklingu.

Znajdzie się coś dla miłośników jazdy na rowerze i kina. Czy takie połączenie jest możliwe? Owszem! Warsztat Rowerowe Kino to trzy rowery, na których pedałują uczestnicy, wytwarzając w ten sposób prąd pozwalający wyświetlać ekologiczny pokaz multimedialny. Proekologiczne nawyki w życiu codziennym będzie kształtowała gra przestrzenna Eko-Memory. Program imprezy przewiduje również wyzwanie – upcyklingowy triathlon. Uczestnicy będą mieli do pokonania określony dystans trzema różnymi sposobami. Na śmiałków czeka bieg po zużytych oponach, turlanie obręczy rowerowej czy chodzenie na szczudłach. To nie koniec wyzwania. Na mecie trzeba będzie odpowiedzieć na pytanie ekologiczne.

Reklama

Warsztat „Herbatka z prądem” pokaże, jak w niekonwencjonalny sposób oszczędzać energię. Podczas pikniku odbędzie się również gra miejska „W dobrym klimacie”. Drużyny będą przemieszczać się po mieście i wykonywać zadania. Każda ekipa musi liczyć 5-8 osób. Zapisy do 25 września pod adresem: . Dla każdego uczestnika przewidziano nagrody.

Piknik ekologiczny to szansa na odkrycie wielu ciekawostek i poznanie interesujących sposobów na oszczędzanie energii czy też troskę o środowisko. Do tego szykuje się dobra zabawa.

Reklama