reklama
Strona główna Aktualności Akt. Michałowice Pijany kierowca jechał chodnikiem

Pijany kierowca jechał chodnikiem

0
policja. Michałowice, pijany kierowca,

Policjanci pełniący służbę na terenie gminy Michałowice zatrzymali kierowcę pojazdu renault. Jadący chodnikiem 41-letni kierowca stwarzał zagrożenie dla pieszych. Okazało się, że wsiadł za kierownicę, mając 2 promile alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia.

W sobotę, w godzinach popołudniowych policjanci pełniący służbę na terenie gminy Michałowice zwrócili uwagę na jadący chodnikiem na ul. Jesionowej samochód marki Renault Po zatrzymaniu pojazdu kierujący usiłował uciec, ale szybka reakcja policjantów to udaremniła.
Mundurowi przewieźli kierującego 41-latka do komisariatu, gdzie poddano go badaniu. Alkomat wykazał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał się do spożywania alkoholu dzień wcześniej. W trakcie czynności okazało się, że 41-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenia tj. stworzenie zagrożenia dla pieszych i brak uprawnień do kierowania pojazdami, skierowano sprawę o ukaranie do sądu.
Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

Policja apeluje do uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.
-Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali Policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca-dodaje.

Na podstawie KPP Pruszków.

Czytaj także: Gdzie oddać znalezione tablice rejestracyjne?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version