reklama
Strona główna Aktualności Pierwszy punkt elektroodpadów

Pierwszy punkt elektroodpadów

0
Fot. Miasto Pruszków

Nieopodal pruszkowskiego magistratu pojawił się Miejski Punkt Elektroodpadów. To pierwsza tego typu instalacja w mieście.

Często gromadzimy w domu niepotrzebne rzeczy i mamy problem, aby się ich pozbyć. Z jednymi wiąże nas sentyment, a w przypadku innych pojawia się problem, gdzie należy je wyrzucić. Często ten dylemat dotyczy elektrośmieci. Powszechnie wiadomo, że nie można wyrzucać ich do normalnego śmietnika, ponieważ wiąże się to z karą w postaci grzywny. Ważniejszą sprawą jest jednak jest troska o środowisko. Przede wszystkim elektroodpady zawierają liczne szkodliwe substancje, dlatego trzeba postępować z nimi we właściwy sposób.

Nie jest tak, że jesteśmy skazani na gromadzenie elektrośmieci. W wielu miejscach organizowane są zbiórki tego typu odpadów. Z kolei w budynkach użyteczności publicznej możemy spotkać pojemniki na zużyte baterie.

Samorządy stosują również ciekawe rozwiązania. Kilka dni temu w Pruszkowie, przy wjeździe na parking Urzędu Miasta przy ul. Kraszewskiego, pojawił się Miejski Punkt Elektroodpadów. Mieszkańcy mogą z niego korzystać i w ten sposób dbać o środowisko. Do pojemnika można wrzucać: płyty CD, drobną elektronikę, baterie, telefony, ładowarki, tonery, kasety magnetofonowe i VHS.

Exit mobile version