Pierwszy etap budowy ośrodka

0
255

Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Wapiennej w Pruszkowie trwają prace związane z budową nowej siedziby placówki. Koszt inwestycji to ponad 42 miliony złotych.

Budowa nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Wapiennej w Pruszkowie to jedna z kluczowych inwestycji powiatu pruszkowskiego. Celem jest zapewnienie odpowiednich warunków dzieciom i młodzieży. Obecna siedziba ośrodka funkcjonuje od 1962 roku i ma wiele mankamentów.

O potrzebie inwestycji mówiło się od dawna. W ubiegłym roku sprawa nabrała biegu, ponieważ starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza i prezes fundacji Pruszyńscy Krzysztof Pruszyński podpisali list intencyjny w sprawie dofinansowania nowej siedziby SOSW. Wysokość wsparcia to 50% inwestycji. Ruszyły procedury przetargowe i stopniowo można było wcielać plany w życie. Ponadto, w tym roku powiat pruszkowski otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 milionów złotych w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Powiat wyłonił wykonawcę i podpisał umowę na realizację zadania. Całkowita wartość robót to ponad 42 miliony złotych. W maju ruszyły prace związane z wykonaniem pierwszego etapu inwestycji. Obejmuje on budowę części dydaktycznej wraz z salą sportową. Wykonawca zajmie się również zagospodarowaniem terenu. Uczniowie będą mogli korzystać z boiska, bieżni, placu zabaw. – Pomimo bardzo trudnego dla nas wszystkich czasu, zarząd powiatu pruszkowskiego stara się, aby zaplanowane na terenie powiatu inwestycje, szczególnie tak ważne, jak SOSW przy ulicy Wapiennej, zostały zrealizowane; po podpisaniu umowy z wykonawcą rozpoczął się pierwszy etap budowy – mówi Krzysztof Rymuza, starosta pruszkowski.

Drugi etap będzie obejmował budowę obiektu przeznaczonego na internat. Inwestycja ma zakończyć się w 2022 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj