Piastowskie szkoły wzięły udział w projekcie doradztwa zawodowego

0
262
Reklama

Piastowskie szkoły wzięły udział w projekcie doradztwa zawodowego „Szkoła podstawowa startem do kariery”. Skorzystało z niego ponad 600 uczniów.

W pewnym wieku w życiu młodego człowieka pojawiają się pytania, co dalej i jaką ścieżkę zawodową wybrać. Cenne jest wsparcie rodziców, a także szkoły i ekspertów. Analiza umiejętności i zainteresowań pozwala wybrać obszar, w którym uczniowie chcą się dalej rozwijać.

Przez dwa lata w Piastowie realizowany był projekt „Szkoła podstawowa startem do kariery”, który zakończył się w czerwcu. Dla młodzieży stanowił cenne doświadczenie i pozwolił zebrać wiedzę, która przyda się przy planowaniu ścieżki zawodowej. Uczniowie zyskali dodatkowe kompetencje, a także mogli zdobyć odpowiedzi na wiele ważnych pytań.

– Dzięki projektowi 631 uczniów i uczennic klas 7 i 8 czterech szkół podstawowych Piastowa otrzymało doradztwo w formie zajęć indywidualnych oraz warsztatowych, a także wyjazdy edukacyjne do pracodawców. Uczestniczący w projekcie uczniowie podnieśli kompetencje w zakresie budowania ścieżki edukacyjno-zawodowej i poruszaniu się po rynku pracy – informuje Urząd Miejski w Piastowie.

W szkołach utworzono Punkty Informacji i Kariery, gdzie pojawiły się sprzęty komputerowe, pomoce i materiały dydaktyczne. Młodzież mogła zyskać fachowe wsparcie. Przewidziano również możliwość podniesienia kompetencji przez nauczycieli poprzez udział w studiach podyplomowych. Uczniowie mogą korzystać ze strony internetowej www.startdokariery.piastow.pl.

Reklama

– Znajdziesz tutaj bazę pracodawców, szkół oraz instytucji doradztwa z rynku lokalnego. Możesz znaleźć wszystkie przydatne informacje o firmach, interesujących Cię profilach w szkołach czy miejscach, w których odbywają się indywidualne zajęcia doradcze – czytamy na wspomnianej stronie.

Czytaj również: Radosne Piątki wracają do Pruszkowa

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj