Piastowskie przedszkole bez smogu

0
82

Przedszkole Miejskie nr 2 z Piastowa znalazło się w gronie laureatów konkursu „Przedszkole bez smogu”. W nagrodę placówka otrzyma nowoczesny oczyszczacz powietrza.

Troska o środowisko i stan powietrza ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Warto podejmować wysiłek i prowadzić akcje edukacyjne oraz informacyjne. Nauczyciele w przedszkolach i szkołach chętnie angażują dzieci do różnych projektów. Dzięki temu najmłodsi wiedzą, co robić, aby dbać o środowisko.

Z pewnością w lepszych warunkach będą mogły funkcjonować dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Piastowie. Placówka została laureatem konkursu „Przedszkole bez smogu”. W akcji wzięło udział blisko 900 instytucji, a łącznie oddano ponad 66 tysięcy głosów. Akcja miała na celu promocję zdrowego i czystego powietrza w miejscach, w których przebywają dzieci. Każdy mógł pomóc danej placówce zdobyć nagrodę. Wystarczyło wejść na dedykowaną stronę i oddać swój głos.

Trwała zacięta walka nagrody, które trafiły do 20 placówek. Przedszkole z Piastowa zebrało ponad 1600 głosów. Dzięki temu placówka zyska najnowszej generacji oczyszczacz z filtrem antysmogowym oraz filtrem antybakteryjnym i antywirusowym.

Czytaj także: Spotkanie ze zwierzchnikiem Cerkwi Prawosławnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj