Piastovia na szóstkę

0
298

Rozgrywki I ligi kobiet w piłce nożnej dobiegły końca. Piastovia Piastów uplasowała się na szóstej pozycji, dziesiąte miejsce zajęły zawodniczki KS Raszyn.

Z awansu do Ekstraligi cieszą się piłkarki KKP Bydgoszcz, na samym dole tabeli znalazły się Kotwica Kórnik i Sztorm Gdańsk, który w trakcie sezonu został wycofany z rozgrywek. Za Piastovią solidny sezon, bo uplasowała się dokładnie w połowie stawki. Ekipa z Piastowa w 22 spotkaniach zdobyła 32 punkty. Na ten dorobek złożyło się dziesięć zwycięstw i dwa remisy. Piastovia poniosła również dziesięć porażek. Ekipa z Piastowa zdobyła 45 bramek, straciła 53.

Sezon Piastovia kończyła jednak w mieszanych nastrojach. Wszystko przez dwa ostatnie mecze i porażki – z Unifreeze Górzno (2:6) oraz UKS SMS II Łódź (1:3). Wcześniej jednak zespół z Piastowa miał serię trzech zwycięstw z rzędu: 2:0 z Pragą Warszawa, 2:1 z KS Raszyn i 4:3 z Medykiem II Konin. W rundzie wiosennej Piastovia odebrała również ciężką lekcję futbolu – 0:7 z KKP Bydgoszcz. Co ciekawe, drugą część sezonu ekipa zaczęła od… dwóch walkowerów. Pierwszy wiosenny mecz Piastovia rozegrała w Gdańsku, 14 kwietnia przegrała 1:3 z Lechią. Należy również wspomnieć, że zespół miał udany start sezonu. W pierwszych czterech jesiennych meczach Piastovia zdobyła dziesięć punktów.

KS Raszyn zakończył rozgrywki tuż nad strefą spadkową, ale zawodniczki nie musiały martwić się o ligowy byt do ostatniej kolejki. Kotwica Kórnik przez cały sezon uzbierała zaledwie trzy punkty. Piłkarki z Raszyna o 16 więcej. Zespół z ul. Sportowej wygrał sześć spotkań, jedno zremisował i aż piętnaście przegrał. Bilans bramek: 33 strzelone, 67 straconych.

W rundzie wiosennej ekipa z Raszyna nie zachwycała. Po zimowej przerwie KS przegrał z Pragą Warszawa 2:3, potem z Lechią Gdańsk 1:4 i z Medykiem II Konin 0:4. Raszyn przełamał się dopiero w 15. kolejce, kiedy rozbił Unifreeze Górzno 7:1. Był to jednak tylko chwilowy błysk. Potem porażka, dwa walkowery dla KS Raszyn. Ostatnie cztery spotkania ligowe zespół przegrał. Bilans bramkowy: 4-19.

Przez cały sezon w czołówce klasyfikacji strzelczyń I ligi była Beata Cabaj. Zawodniczka Piastovii zdobyła 23 bramki. W KS Raszyn najskuteczniejsza była Martyna Ściegienna – 11 goli.