Pełny zakres działalności

0
355
Reklama

Szpital Powiatowy na Wrzesinie w Pruszkowie działa w pełnym zakresie. Działalność wznowiły oddziały chirurgiczny i ginekologiczno-położniczy.

Ostatnie tygodnie były dla pruszkowskiego szpitala pełne zawirowań. Wszystko przez epidemię koronawirusa. Wprowadzono m.in. zakaz odwiedzania chorych, nie odbywały się zajęcia w szkole rodzenia. 15 kwietnia dyrekcja placówki wstrzymała przyjęcia pacjentów do oddziału chorób wewnętrznych. Taki krok podyktowany był dodatnim wynikiem testu na COVID-19 u dwóch pielęgniarek. Podjęto działania związane z wdrożeniem procedury epidemicznej. 23 kwietnia oddział wznowił działalność.

Pod koniec kwietnia podjęto decyzję o czasowym wstrzymaniu działalności oddziałów chirurgicznego i ginekologiczno-położniczego. Powodem była kontaminacja zespołów anestezjologii i bloku operacyjnego wirusem SARS-CoV-2. Po dwóch tygodniach oddziały funkcjonują już normalnie. Najpierw działalność wznowił ginekologiczny (12 maja), a dzień później chirurgiczny. Pacjenci mogą korzystać z pełni usług placówki. – Szpital przywraca swoją działalność w pełnym zakresie zakontraktowanym w NFZ. Zapraszamy na zabiegi planowe, które z powodu epidemii zostały ograniczone – podaje dyrekcja pruszkowskiego szpitala.

Warto również wspomnieć o zmianie lokalizacji Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Dotychczas punkt znajdował się w Szpitalu Kolejowym przy ul. Warsztatowej 1. Od 11 maja funkcjonuje przy ul. Powstańców 7 lok. U2, tel. 22 888 29 20.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj