reklama
Strona główna Aktualności Patriotyzm wśród najmłodszych

Patriotyzm wśród najmłodszych

0
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

11 listopada świętowaliśmy obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Śpiewaliśmy hymn, uczestniczyliśmy w uroczystościach, przypinaliśmy sobie kotyliony. O Święcie Niepodległości pamiętali również najmłodsi.

Dzieci i młodzież poznają historię Polski i pielęgnują patriotyzm. 11 listopada był doskonałą okazją, aby mogli pokazać swoją miłość i przywiązanie do barw narodowych. Nie da się ukryć, że dla dzieci przygotowywanie kotylionów i flag to spora frajda. W wielu placówkach z okazji rocznicy zorganizowano uroczyste akademie, np. w przedszkolu nr 10 w Pruszkowie odbyło się przedstawienie „11 listopada w pamięci przedszkolaków”.

8 listopada w wielu szkołach dzieci i młodzież przyszły ubrane na galowo, aby oddać cześć i uhonorować zbliżające się uroczystości. Programy artystyczne, podkreślanie istoty 11 listopada oraz śpiewanie hymnu. Wiele placówek włączyło się w akcję „Szkoła do hymnu” i uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Niezwykle ważne jest, aby od najmłodszych lat przekazywać dzieciom wiedzę na temat pochodzenia i tożsamości. Takie akcje jak „Szkoła do hymnu” czy szkolne obchody 11 listopada to cenne lekcje.

W 101. rocznicę obchodów odzyskania niepodległości wielu z nas wzięło udział w lokalnych uroczystościach. Nie brakowało koncertów pieśni patriotycznych i wydarzeń artystycznych m.in. Salon Poezji K40 w Pruszkowie. Z kolei w Komorowie 101 par tańczyło poloneza.

Exit mobile version