Parking w Otrębusach już otwarty

0
183

Od soboty kierowcy mogą korzystać z nowego parkingu przy stacji WKD w Otrębusach.

Budowa nowego P+R dobiegła końca. Od 1 sierpnia zaparkujemy na nowym placu przy ul. Natalińskiej w Otrębusach. Na kierowców czeka tu 69 miejsc postojowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Dotatkowo na parkingu zamontowano wiaty rowerowe, szlabany i elementy małej architektury.

Kierowcy muszą pamiętać, by przy wjeździe pobrać z automatu bilet parkingowy. Parking jest bezpłatny dla przesiadających się do środków transportu zbiorowego. – Z bezpłatnego parkowania mogą korzystać osoby, które w trakcie wjazdu na teren parkingu posiadają ważny bilet komunikacji zbiorowej lub bezpośrednio po unieruchomieniu pojazdu udają się na peron przystanku osobowego WKD Otrębusy lub na peron przystanku autobusowego w celu kontynuacji podróży zbiorową komunikacją publiczną – informuje brwinowski magistrat. Parking jest całodobowy, a maksymalny nieodpłatny czas postoju to 24 godziny. Po tym czasie opłata wynosi 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę.

Warto dobrze pilnować pobranego przy wjeździe na parking biletu – wyrobienie duplikatu, który umożliwi nam wyjazd z parkingu, kosztuje 200 zł. Opłatę należy uiścić w kasie, nie ma możliwości płatności kartą.

Jak informowaliśmy na wiosnę, prace przy budowie parkingu trwały dwa lata. Gmina Brwinów otrzymała na budowę parkingu 723 120,98 zł unijnego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego WM 2014-2020 w ramach konkursu z Działania 4.3 „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza”. Łączny koszt budowy to 1 119 334, 65 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię