Park zmieni oblicze

0
611
Reklama

Park sportowo-rekreacyjny przy ul. J. Sowińskiego w Piastowie zostanie zagospodarowany. Miasto planuje m.in. przebudowę ciągów rekreacyjnych.

Piastów realizuje działania związane z poprawą jakości środowiska i inwestuje w rozwój terenów zielonych. Dwa lata temu (21 listopada 2016 r.) burmistrz Grzegorz Szuplewski podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę o dofinansowanie na wspomniany cel. Kwota dotacji to blisko 5,5 mln zł.

Na terenie miasta pojawiły się nowe nasadzenia, a także zagospodarowano m.in. Plac Zgody i Plac Słoneczny. W ciąg tych działań wpisuje się również park sportowo-rekreacyjny przy ul. J. Sowińskiego, który stał się przedmiotem uwagi władz Piastowa. Mówiąc precyzyjnie, chodzi o zagospodarowanie zieleni po północnej stronie ulicy (pomiędzy ulicą a osiedlem mieszkaniowym). De facto inwestycja powinna już trwać. W kwietniu piastowski urząd wyłonił wykonawcę zadania, jednak ten nie zdecydował się na podpisanie umowy. Sprawa wróciła zatem do punktu wyjścia. Kwestia ta stała się ponownie tematem działań urzędników.

Wracając do kwestii zagospodarowania wspomnianego terenu, w ramach inwestycji planowane jest wykonanie nasadzeń drzew, krzewów i bylin. Uwzględniono również kwestie związane z montażem elementów małej architektury w postaci ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych oraz tablic informacyjnych.

Reklama

Park przy ul. Sowińskiego będzie dawał szerokie możliwości do relaksu, a także rekreacji. Przewidziano wykonanie boiska wielofunkcyjnego, na którym dostępne będą zestawy do koszykówki, piłki ręcznej oraz siatkówki. Z pewnością na brak zajęć nie będą mogły narzekać dla dzieci. Z myślą o nich pojawią się elementy placu zabaw w postaci m.in. kostka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, huśtawka typu „ważka”, bujak czy też pająk z trampoliną. Nie zapomniano również o aktywnych, którzy będą mogli skorzystać z siłowni terenowej. Planowana jest również przebudowa ciągów rekreacyjnych i oświetlenia.

W styczniu powinniśmy poznać wykonawcę zadania. Zakończenie obowiązywania zamówienia określono na 30 czerwca 2019 r.

Reklama