Park Niepodległości w Piastowie pozostanie nienaruszony

0
193
Reklama

Mieszkańcy Piastowa obawiają się, że planowane zmiany w zagospodarowaniu terenu wpłyną na kształt Parku Niepodległości. – Nic takiego nie nastąpi – zapewnia burmistrz Grzegorz Szuplewski.

Przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Harcerska – Centrum Usług Publicznych” wywołało w Piastowie prawdziwą burzę. Wśród mieszkańców pojawiły się obawy o Park Niepodległości i teren zielony. Mówiło się, że obszar zostanie przeznaczony na miejsca parkingowe. Mieszkańcy zorganizowali się i w internetowej ankiecie zebrano ponad 300 podpisów za zachowaniem i rewitalizacją parku. To jeden z pomysłów. Poruszano również możliwość stworzenia skateparku.

Podczas ostatniej sesji do sprawy odniósł się burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski. Działania wokół planu zagospodarowania określił jako dezinformację i zapewnił, że nie ma żadnych planów co do niwelowania zieleni. – Nie jest niczyją intencją zubożenie terenu zielonego, w tym wypadku Parku Niepodległości, choćby o jeden centymetr kwadratowy. Nic takiego nie nastąpi. W tej sprawie został złożony wniosek podpisany przez znaczną liczbę mieszkańców i na samym końcu ja po prostu chciałbym się podpisać, żeby też unaocznić Państwu, że nie pozwolę na zubożenie tego terenu zielonego – tłumaczył Grzegorz Szuplewski.

Burmistrz złożył podpis pod petycją przygotowaną przez mieszkańców, a ta następnie trafiła w ręce radnych, aby również poparli inicjatywę.

Rozbudowa urzędu

Szuplewski zaapelował o spokój i skupienie się na treściach zawartych w dokumentach. Burmistrz wyjaśnił plany dotyczące tworzenia centrum usług publicznych. – Bardzo prosiłbym, aby dosłownie traktować to, co jest w uzasadnieniu. Tutaj chodzi o działanie związane z umożliwieniem rozbudowy urzędu i powstania nowego obiektu, o który od wielu lat mieszkańcy też zabiegają. Aby było to funkcjonalne miejsce świadczenia przez Urząd Miejski usług administracyjnych na rzecz mieszkańców, a możemy to zrobić w tej jednej lokalizacji. Tu nie chodzi o sam urząd, bo ten wielofunkcyjny obiekt będzie stanowił centrum usług publicznych w dosłownym tego słowa znaczeniu. Tam znajdzie się nowa siedziba świetlicy socjoterapeutycznej. Zachowany zostanie zabytkowy budynek, w którym w tej chwili mieści się znaczna część obiektu Urzędu Miejskiego – przedstawił Grzegorz Szuplewski.

Reklama

Włodarz Piastowa zapewnił, że przedstawiona lokalizacja jest jedyną możliwą do realizacji zadania, jednak park nie ucierpi. – W tej chwili jest to jedyna możliwość, w której możemy ten postulat i oczekiwanie formułowane od wielu lat przez mieszkańców zrealizować. Na pewno nie odbędzie się to kosztem terenu zielonego. Chcę to jednoznacznie potwierdzić – zapewniał burmistrz Piastowa.

Czytaj również: Grodziski park zyska patronkę

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj