reklama
Strona główna Aktualności Park czekają zmiany

Park czekają zmiany

0

Gmina Raszyn podpisała umowę na zagospodarowanie części ogródka jordanowskiego. Inwestycja ma być gotowa do końca lipca 2020 roku.

Do ogrodu jordanowskiego można wybrać się na spacer z dziećmi, które znajdą tam wiele urządzeń zabawowych. Dorośli mogą usiąść i odpocząć bądź skorzystać z siłowni zewnętrznej. Latem dostępna jest plaża, gdzie czekają leżaki i parasole. Nieopodal terenu znajdują się basen, stadion i budynek Centrum Sportu Raszyn.

Park czekają zmiany. Gmina planuje zagospodarowanie terenu i stworzenie specjalnych stref dla najmłodszych. Dzieci będą mogły korzystać z bogato wyposażonego placu zabaw. Znajdą się tam urządzenia przystosowane dla dzieci w różnym wieku, małe skałki wspinaczkowe, huśtawki, zestaw wielofunkcyjny z wieżami, skoczki, hamaki czy taras z drewna kompozytowego. Pojawi się również strefa z zestawem fitness oraz street workout.

Gmina Raszyn przeprowadziła postępowanie przetargowe na zagospodarowanie ogródka jordanowskiego. Do urzędu wpłynęło aż osiem ofert. Gmina podpisała umowę z wykonawcą, który za realizację zadania otrzyma blisko 1 mln zł. Warto podkreślić, że raszyński samorząd, w ramach współpracy z Lokalną Grupą Działania, pozyskał na ten cel dofinansowanie w kwocie ponad 650 tys. zł.

Mieszkańcy gminy Raszyn zyskają teren pełen atrakcji. W parku nie zabraknie również nasadzeń zieleni. Finał działań związanych z zagospodarowaniem terenu przewidziano na koniec lipca 2020 roku.

 

Exit mobile version