reklama
Strona główna Aktualności Park coraz bliżej

Park coraz bliżej

0
Fot. Urząd Miejski w Piastowie

Trwa rewitalizacja parku przy ul. J. Sowińskiego w Piastowie. Od lipca mieszkańcy będą mogli korzystać z terenu w nowej odsłonie.

Jeszcze kilka miesięcy temu obraz terenu pozostawiał wiele do życzenia. Nie było to miejsce, w którym mieszkańcy mogli spędzać czas i relaksować się. Od dłuższego czasu władze Piastowa chciały zmienić ten stan rzeczy i tchnąć nowe życie w park przy ul. Sowińskiego. Pojawiały się jednak trudności z wykonawcą zadania. Firma wyłoniona w postępowaniu przetargowym nie podpisała umowy i procedurę trzeba było przeprowadzić ponownie. Rok 2019 okazał się przełomowy, udało się wskazać wykonawcę i wszystko zmierza w dobrą stronę. Pod koniec marca wystartowała rewitalizacja terenu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Sowińskiego.

Efekty prowadzonych działań są widoczne. Przede wszystkim na terenie pojawiły się nasadzenia w postaci nowych krzewów oraz drzew. Roślinność nadała parkowi wyjątkowego charakteru. Dodatkowo przeprowadzono prace pielęgnacyjne istniejących nasadzeń. Na terenie pojawiło się oświetlenie, mieszkańcy będą mogli korzystać z ciągów pieszych. Spacer z bliskimi i zachwyt roślinnością już wkrótce będzie więc możliwy w parku przy ul. Sowińskiego.

Teren będzie pozwalał również na szereg innych możliwości w zakresie rekreacji. To za sprawą boiska, które zostanie oddane do użytku nieco później niż sam park. Miłośnicy sportu będą mogli skorzystać z zestawów do koszykówki, siatkówki czy piłki ręcznej. Powstanie również siłownia plenerowa. O tych działaniach informowaliśmy w 34. wydaniu Przeglądu Regionalnego.

Park w nowej odsłonie powinien być gotowy na koniec czerwca. Koszt działań związanych z rewitalizacją terenu to blisko 1,4 mln zł. 85% tej kwoty stanowi dofinansowanie ze środków unijnych.

Exit mobile version