Pamiątkowe tablice

0
454
Reklama

Pamięć o dokonaniach przodków jest naszą powinnością. W Pruszkowie odsłonięto tablice poświęcone żołnierzom Armii Krajowej.

Uroczystość została zorganizowana przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło nr 6 w Pruszkowie. Uczestnicy spotkali się, aby uczcić pamięć osób, które walczyły o wolność Polski i przelewały za nią krew. W Pruszkowie odsłonięto dwie pamiątkowe tablice poświęcone żołnierzom AK.

Pierwszym akcentem uroczystości była msza, która 8 czerwca odbyła się w kościele św. Kazimierza. Następnie uczestnicy, wśród których byli starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza, prezydent Pruszkowa Paweł Makuch, przedstawiciele instytucji państwowych, policji, poczty sztandarowe i goście, przenieśli się do miejsc, w których zlokalizowano tablice. Pierwsza mieści się przy ul. Kościelnej 9, druga przy ul. Ewy 22A. Tablice zostały poświęcone, delegacje złożyły przy nich kwiaty.

Wartę honorową wystawiła 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej oraz Stowarzyszenie Strzelcy Rzeczypospolitej – Pruszków.

Reklama
Reklama