Pamiątkowa tablica upamiętniająca wybory samorządowe z 1990 roku.

0
362
Reklama

27 maja przed budynkiem Urzędu Miasta Pruszkowa odsłonięto tablicę upamiętniającą wybory samorządowe z 1990 roku.

Samorząd terytorialny jest najbliżej obywateli. To tu kumuluje się energia społeczeństwa i gotowość do działania oraz zmieniania rzeczywistości na lepsze. 27 maja obchodziliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego, a zarazem 30-lecie pierwszych wyborów do rad gmin. Po upadku PRL trzeba było na nowo urządzać rzeczywistość. Dzięki samorządom udało się zdecentralizować zarządzanie krajem, co pozwoliło oddać głos obywatelom i uczynić krok w kierunku kształtowania małych ojczyzn. 8 marca 1990 roku została uchwalona ustawa o samorządzie terytorialnym.

30-lecie pierwszych wyborów samorządowych miało wyglądać inaczej, ale ze względu na pandemię koronawirusa trzeba było zweryfikować plany. W Pruszkowie upamiętniono tę ważną rocznicę poprzez odsłonięcie pamiątkowej tablicy przed budynkiem urzędu (od strony ul. Kraszewskiego). W uroczystości wzięły udział władze miasta, starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza, przedstawiciele powiatu i radni.

Wspomniano również, że podczas wyborów samorządowych w 1990 roku mieszkańcy Pruszkowa wybrali 32 radnych. Prezydentem miasta został Konrad Kosiński. – Wszystkim pracownikom administracji samorządowej, radnym a także wszystkim pracownikom ze współpracujących z nami instytucji i jednostek, składam najserdeczniejsze podziękowania za dokładanie wszelkich starań na rzecz rozwoju naszej społeczności – napisał w mediach społecznościowych prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj