Pałac „Sokoła” doczekał się remontu

0
129
Reklama

Rozpoczyna się remont zabytkowego budynku Pałacyku Sokołowa. Przebieg prac remontowych będzie prowadzony pod czujnym okiem konserwatora zabytków.

Zaplanowany remont Pałacyku obejmuje wykonanie robót zewnętrznych na elewacji. Nastąpi skucie tynków i prace naprawcze ścian. Naprawa obejmuje także balkony, tarasy, schody i balustrady.

Prace będą prowadzone również w środku Pałacyku. Ekipa remontowa zabezpieczy niektóre pomieszczenia, w Sali muzycznej zaplanowano cyklinowanie i lakierowanie podłóg.

Modernizacja Pałacyku jest możliwa dzięki dotacji Sejmiku Województwa Mazowieckiego, które opiewa na 150 tys. złotych. Prace remontowe planowo zakończą się pod koniec br.

Budynek postawiono między drugą połową XIX a początkiem XX w. Prawdziwa nazwa Pałacyku to „pałac Ignacego Więckowskiego”, jednak podczas I wojny światowej budynek wynajęło Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”. Popularna nazwa przyjęła się i została do dzisiaj.

Reklama

W okresie międzywojennym budynek stanowił ośrodek kultury i sportu z funkcjonującym kinem. Po II wojnie światowej stał się siedzibą domu kultury. W ostatnich latach przeszedł gruntową rewitalizację przywracającą mu pierwotny wygląd. Na wierzy zostawiono zegar z 1974 roku.

Czytaj również: Do trzech razy sztuka

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj