Otwarte strefy aktywności

0
390
Reklama

Piastów stawia na rekreację. Jeszcze w tym roku w mieście mają powstać cztery otwarte strefy aktywności.

Chciałoby się powiedzieć: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Siłownie plenerowe, place zabaw czy boiska cieszą się popularnością wśród mieszkańców. Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej aktywni, o czym świadczy liczba osób uczestniczących w różnego rodzaju biegach i zawodach sportowych. Również infrastruktura rekreacyjna w miastach cieszy się zainteresowaniem.

W Piastowie planowana jest budowa czterech otwartych stref aktywności. Jedna z nich ma powstać w zespole parkowym przy ul. 11 Listopada. Na nieurządzonych działkach we wschodniej części terenu pojawią się m.in. ławki oraz elementy placu zabaw i siłowni terenowej. Strefa będzie dostosowana do potrzeb dzieci i dorosłych. Najmłodsi będą mogli korzystać z takich atrakcji, jak huśtawka dwuosobowa, huśtawka potrójna czy karuzela. Dla tych, którzy dbają o formę, zaplanowano zamontowanie w strefie aktywności roweru i jeźdźca, steppera i podciągu, ławki, prostownika pleców. Nie zabraknie atrakcji integrujących: pojawią się stół do tenisa stołowego i stolik do szachów z krzesełkami, a także piłkarzyki. Teren zyska również nasadzenia zieleni.

Kolejna strefa aktywności zostanie zlokalizowana na skwerze przy ul. Orzeszkowej. Obecnie teren jest zagospodarowany jako przestrzeń rekreacyjna z ozdobnymi nasadzeniami. W ramach inwestycji przy Orzeszkowej pojawią się elementy małej architektury. Zaplanowano również wykonanie ruchomego mostu oraz przeplotni potrójnej. Pojawią się urządzenia do rekreacji – biegacz i orbitrek, surfer, rower i wioślarz. Strefa aktywności będzie wyposażona także w piłkarzyki integracyjne i stolik do szachów.

Reklama

Trzeci teren rekreacyjny zaplanowano na Placu Zgody. Oprócz elementów małej architektury, zaplanowano ogrodzony plac zabaw, na którym znajdą się huśtawka podwójna, siatka żółw i element ze zjeżdżalnią. Nie zabraknie urządzeń rekreacyjnych i stolika dla miłośników szachów.

Otwarta strefa aktywności pojawi się również przy Willi Millera. Teren ma przejść zupełną metamorfozę. Warto wspomnieć, że budynek willi jest remontowany i miasto ma plany, aby go wykorzystać na potrzeby lokalnej społeczności. Na terenie będzie można również zażyć aktywności oraz zrelaksować się. Z myślą dzieciach przygotowane zostaną zjeżdżalnia na wzgórzu, siatka motyl i domek. Stawiający na aktywność z pewnością nie będą zawiedzeni. Tu również zaplanowano montaż takich urządzeń, jak biegacz i orbitrek, twister, surfer, rower, wioślarz. W strefie będzie można zrelaksować się ze znajomymi przy szachach bądź piłkarzykach.

Zgodnie z założeniami, miasto planuje zakończenie prac związanych z otwartymi strefami aktywności na 13 grudnia br.

Reklama