Otwarcie sali gimnastycznej w Kostowcu

0
490

Rozpoczęcie roku szkolnego w Kostowcu było wyjątkowe. Do użytku została oddana sala gimnastyczna z zapleczem.

Inwestycja miała priorytetowe znaczenie dla szkoły podstawowej w Kostowcu. Placówka czekała wiele lat na salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia i marzenia wreszcie się spełniły. Tym samym wszystkie szkoły z terenu gminy Nadarzyn posiadają obiekty sportowe. 3 września nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. – Jako dyrektor szkoły jestem dumna z tej sali. Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w realizację tej inwestycji – mówiła podczas uroczystości Magdalena Fertacz, dyrektor szkoły w Kostowcu.

W marcu 2017 roku została podpisana umowa na realizację inwestycji, jednak idea zbudowania hali kiełkowała już od dawna. – Pomysłodawcą i wielkim orędownikiem budowy tego obiektu był śp. wójt Janusz Grzyb. To właśnie jemu zależało bardzo, żeby podczas swojej ostatniej, jak podkreślał, kadencji oddać salę w Kostowcu, ponieważ była to jedyna szkoła na terenie gminy, która takiego obiektu nie posiadała – podkreślał Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn. – Mam nadzieję i głęboko wierzę, że te mury będą świadkiem wielu emocji, początków historii wielu sportowych karier, czego wam bardzo serdecznie życzę. Zarazem chciałem podkreślić, że jako samorząd gminny, tak jak do tej pory się to działo, będziemy inwestowali w oświatę, w infrastrukturę – w takie obiekty jak ten, które kosztują gminę ponad 2 mln zł. W tym roku wydajemy w gminie na infrastrukturę (oświatową – red.) ponad 9 mln zł. To są bardzo duże pieniądze, ale są to pieniądze warte wydania, ponieważ nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w człowieka, a zwłaszcza młodego człowieka. Dlatego zawsze będziemy wspomagali oświatę i mam nadzieję, że wy będziecie z tego korzystali pełnymi garściami – dodawał.

Sala o wymiarach 12×24 m będzie służyła dzieciom podczas zajęć wychowania fizycznego. Obiekt posiada pełnowymiarowe boiska do piłki siatkowej i koszykówki, oświetlenie, odpowiednią nawierzchnię, drabinki. Zadbano również o przebieralnie i magazyn sprzętu sportowego.

Podczas wakacji trwały prace związane z przygotowaniem sali gimnastycznej, ale równocześnie trwał remont szkoły. Wykonano adaptację holu na jadalnię, pomalowano również pomieszczenia szatni.