Otwarcie S8 w październiku

0
353
Reklama

Przebudowa krajowej ósemki do drogi ekspresowej już niedługo zostanie ukończona. Prace na ostatnim brakującym odcinku na trasie Radziejowice – Paszków dobiega końca.

Odcinek od węzła Radziejowice do węzła Paszków o długości 21,7 km realizowany był w dwóch zadaniach: Radziejowice – Przeszkoda (9,9 km), budowany przez firmę Strabag, i Przeszkoda – Paszków (11,6 km) który realizowała firma Intercor.

Jak informuje GDDKiA, główne prace zostały już ukończone, złożono też wnioski o pozwolenie na użytkowanie do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. W tej chwili na budowie prowadzone są odbiory przez inwestora oraz drobne prace kosmetyczne po odbytych przeglądach i odbiorach. Droga przejezdna jest w obu kierunkach, jednak w dalszym ciągu obowiązuje na niej ograniczenie prędkości. W tej chwili nie jest jeszcze znany dokładny termin oddania do użytku, powinno to nastąpić w październiku. Wówczas obecne ograniczenia przestaną obowiązywać i kierowcy będą mogli pojechać z prędkością do 120 km/h.

Po oddaniu ostatniego odcinka, droga S8 umożliwi podróżowanie trasą ekspresową z Białegostoku, przez Warszawę i Łódź aż do Wrocławia. Trasa S8 zostanie przedłużona jeszcze z Wrocławia do Kudowy. Odcinek ten jest obecnie w fazie planowania. Docelowo droga S8 będzie miała długość 565 km.

Reklama
Reklama