reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Oświatowa inwestycja za 14 milionów złotych

Oświatowa inwestycja za 14 milionów złotych

0
oświata, Pruszków, Przedszkole Miejskie nr 8, inwestycja, przedszkole, Konrad Sipiera, Przegląd Regionalny
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Oświatowa inwestycja w Pruszkowie za ponad 14 milionów złotych. Miasto szykuje się do budowy budynku Przedszkola Miejskiego nr 8. Samorząd planuje kolejne prace związane z placówkami oświatowymi.

Finalny efekt inwestycji powinien być gotowy w czwartym kwartale 2022 roku. Pruszkowski samorząd zaprojektował funkcjonalny obiekt, który ma odpowiadać na potrzeby dzieci i zapewniać im odpowiednie warunki do nauki oraz rozwoju. Przede wszystkim nowe przedszkole będzie większe.

Nie pozostaje nic, tylko budować. Władze miasta zawarły umowę z wykonawcą na budowę budynku Przedszkola Miejskiego nr 8. Jej dokładna wartość to 14 576 864,76 zł brutto. – Wykonawca zobowiązał się wybudować nowy 10-oddziałowy obiekt przedszkolny wraz z niezbędnymi instalacjami, wyposażeniem, parkingami, placem zabaw, mini boiskiem oraz kompleksowym zagospodarowaniem terenu. Namacalnym efektem będzie przede wszystkim zwiększenie ilości oddziałów przedszkolnych z 5 do 10, a także diametralna poprawa warunków pracy oraz nauki – przedstawia nam zastępca prezydenta Pruszkowa Konrad Sipiera.

Termomodernizacja SP nr 9

Władze Pruszkowa przeprowadzą również termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 9. Wartość inwestycji to ponad 3,1 miliona złotych. Finał prac powinien nastąpić jesienią br. – W ramach termomodernizacji zostaną przeprowadzone roboty związane z ociepleniem budynku, izolacją i ociepleniem ścian fundamentowych, ociepleniem stropodachu i pokrycia dachowego, wymianą stolarki okiennej, wymianą central wentylacyjnych oraz innymi drobniejszymi pracami, których nie sposób wszystkich wymienić. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 planowane jest również wykonanie stałego zadaszenia boiska wraz z wymianą nawierzchni. W chwili obecnej opracowywana jest dokumentacja projektowa, dlatego też jeszcze nie wiemy czy uda nam się roboty budowlane zrealizować jeszcze w tym roku – prezentuje Konrad Sipiera.

Czytaj także: Przebudują zjazd na S8

Inwestycje w oświatę są potrzebne, bo chodzi o odpowiednie warunki do rozwoju dla dzieci. To także odpowiedź na pojawiające się wyzwania. – Przede wszystkim Pruszków bardzo szybko się zaludnia, a to dobry znak jeśli chodzi o rozwój miasta. Wyzwaniem jest więc aby nadążyć za tym trendem i z tego powodu chociażby powiększamy Przedszkole Miejskie nr 8, 9 i 11, a także planujemy rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w ostatnim czasie powstała Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Przedszkole Miejskie nr 16. W dalszych planach mamy również budowę nowego Żłobka Miejskiego przy ul. Mostowej, a także inne dalej idące plany związane z budową miejskich żłobków, o czym powiemy w niedalekiej przyszłości. Wskazanie, że oczkiem w głowie władz Pruszkowa jest wyłącznie oświata, byłoby zwyczajnie krzywdzące. Zależy nam na całościowym rozwoju Pruszkowa, zarówno oświaty, infrastruktury drogowej, sportowej i rekreacyjnej a także pozostałych obszarów, które będą sprawiać, że Miasto Pruszków będzie jednym z najlepszych miejsc do zamieszkania – wyjaśnia zastępca prezydenta miasta Pruszkowa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version