Osiny 2019

0
328

Po raz ósmy z trzech miejsc wystartuje tegoroczny Zlot Rowerowy OSINY 2019. Zlot odbędzie się w niedzielę 23 czerwca.

Uczestnicy zlotu wystartują z trzech punktów startowych, zlokalizowanych na placu przy kościele w Kaskach, placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bożej Woli oraz na placu przy kościele  Baranowie. O 13.20 przewidziana jest rejestracja uczestników, natomiast uczestnicy wyruszą o godzinie 14.00. Trasa wiodąca z każdego punktu startowego ma ok. 17 km długości. Zlot adresowany jest przede wszystkim do osób dorosłych, jednak dopuszcza się udział uczestników w wieku 14-17 lat, pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody rodziców. Uczestnicy poniżej 14. roku życia mogą wziąć udział pod opieką osoby dorosłej na całej trasie.

Ponieważ przejazd uczestników będzie odbywał się przy otwartym ruchu drogowym, konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności na trasie przejazdu. Ważne jest również sprawdzenie, czy wszystkie elementy roweru, takie jak hamulce, światła, dzwonek, odblaski, są kompletne i sprawne. Każdy z uczestników powinien doposażyć rower w zapasową dętkę, pompkę, narzędzia oraz linkę do przypięcia roweru. Każda z ekip zabezpieczana będzie również przez wóz strażacki. Organizator zapewnia ubezpieczenie wszystkich uczestników od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialności cywilnej.

Meta zlotu znajduje się przy strażnicy OSP w Osinach i tu uczestnicy powinni pojawić się ok. godziny 15.00-15.15. W Osinach na wszystkich czeka posiłek regeneracyjny oraz przygotowane gry, zabawy, konkursy sportowe i świetna zabawa. Tegoroczny zlot przebiegał będzie pod hasłem „Rodzina bezpieczna na drodze”.

Zakończenie zlotu przewidziane jest ok. godziny 18.00. Powrót uczestników do miejsca zamieszkania odbywa się już we własnym zakresie.

Zapraszamy wszystkich miłośników wspólnych rowerowych przejażdżek oraz znakomitej zabawy.