Strona główna Brwinów Ogrody Integracji

Ogrody Integracji

0

W piątek 28 września, w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, odbyła się czternasta edycja Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Ogrody Integracji”.

Przegląd „Ogrody Integracji” ma charakter prezentacji dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych, który powstał głównie podczas arteterapii – warsztatów artystycznych prowadzonych w szkołach, stowarzyszeniach i domach pomocy, zajmujących się na co dzień pracą z niepełnosprawnymi.

W holu Centrum Kultury na wielu stoiskach prezentowane były prace artystyczne, urzekające pomysłowością, wypracowane w detalach, po prostu piękne. Malarstwo, ceramika, papieroplastyka, dzianina – znaleźć tu można pełen wachlarz rodzajów twórczego działania.

W galerii prezentowana była wystawa fotografii Anny Jaroszewicz i Jarosława Tyszko „To My”, na której znalazły się czarno-białe portrety podopiecznych DPS.

Na scenie zaś swój dorobek prezentowały 24 zespoły artystyczne z Grodziska, Milanówka, Brwinowa, Podkowy Leśnej, Czubina, Łubcy, Bramek, Jaktorowa oraz Pruszkowa. Od wczesnych godzin porannych aż do 16.00 trwały prezentacje spektakli, programów muzycznych i kabaretowych.

Przegląd ma charakter konkursu, ale należy zaznaczyć, że tam naprawdę zwycięzcami są wszyscy uczestnicy przeglądu. Wszyscy bowiem włożyli w występy mnóstwo pracy, a integracja społeczna z osobami niepełnosprawnymi z pewnością zrobiła kolejny krok do przodu.

Exit mobile version