reklama
Strona główna Sponsorowane Ogród pełen kwiatów i muzyki

Ogród pełen kwiatów i muzyki

0
Ogród panorama

W tym roku niemal z miesięcznym opóźnieniem dopiero pod koniec maja rozkwitło jedno z magicznych miejsc w ogrodzie botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie.

Osoby, które odwiedzają często to niesamowite miejsce, wiedzą, że chodzi o wielobarwne żywe ściany stworzone z azalii i kilkumetrowych różaneczników, które co roku przyciągają tłumy fotografów i wywołują niekłamany zachwyt. I nie ma się co dziwić, bo to spektakularny widok.

Czerwiec w tym roku to również muzyka fortepianowa. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w każde niedzielne popołudnie usłyszeć będzie można w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego „Floralia Muzyczne – Muzyka w Kwiatach”  muzykę fortepianową, głównie Chopina,  w wykonaniu młodych pianistów (Estrada Młodych), a o 15.00 koncerty wykonawców z ogromnym dorobkiem i sukcesami na skalę międzynarodową.

A już niedługo powsiński ogród rozkwitnie różami, których rośnie tam ponad tysiąc odmian na dziesięciu tysiącach krzewów. Kolekcja ta nosi miano narodowej i jest największą w Polsce. W Powsinie znajduje się też jedyny w Polsce Ogród Testowy Nowych Odmian Róż, do którego hodowcy z całej Europy przysyłają odmiany, które następnie są oceniane w międzynarodowym konkursie Warsaw Rose Trials pod koniec sierpnia.

A wcześniej, bo na początku lipca, odbędą się Rosalia – festiwal róż, podczas którego zaplanowano różne atrakcje z różami w roli głównej. Szczegółowe informacje o wydarzeniach w ogrodzie botanicznym w Powsinie są na profilu na Facebooku oraz na www.ogrod-powsin.pl .

 

Małgorzata Szymańczyk

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version