Ogień zabrał wszystko

0
573
Reklama

Wychowująca dwójkę wnucząt starsza kobieta straciła dach nad głową. Trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę domu.

Tragedia rozegrała się 20 czerwca. Ok. 19.30 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku odebrał zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Chylicach-Kolonii w gminie Jaktorów. Do akcji zadysponowano dwie jednostki PSP oraz zastępy OSP z Grodziska i Jaktorowa. Nikomu nic się nie stało, jednak straty okazały się ogromne. Ogień strawił dach budynku i poddasze użytkowe. Podczas akcji gaśniczej zalany został parter. W rezultacie dom wraz z całym wyposażeniem nie nadaje się do użytku.

W zrujnowanym domu mieszkała babcia z niepełnoletnią wnuczką i dorosłym wnukiem. Całą trójka straciła dach nad głową. Z pomocą rodzinie przyszli sąsiedzi. Powstała internetowa zbiórka, z której pieniądze zostaną przeznaczone na remont budynku i zakup niezbędnych mebli i sprzętów. – Potrzeba dużo czasu oraz środków aby wyremontować dom i ponownie go wyposażyć. Straty po pożarze są bardzo duże – czytamy na stronie zbiórki. – W tym momencie liczy się każda złotówka. Wszyscy razem możemy wiele.

Aby przywrócić dom do stanu używalności, potrzebne będzie minimum 100 tysięcy zł. Obecnie na koncie zbiórki jest nieco ponad 9000 zł. Widać więc, że do finału jeszcze daleko. Zachęcamy do wsparcia akcji na stronie zrzutki.

Czytaj również: Policja ostrzega: nowe oszustwa „na bon turystyczny”

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj