reklama
Strona główna Aktualności Akt. Baranów Oferował fałszywe szczepionki i testy na koronawirusa

Oferował fałszywe szczepionki i testy na koronawirusa

0
fałszywe szczepionki, szczepionki, szczepionki przeciwko COVID-19, COVID-19, koronawirus, sars-cov-2, zarażenie koronawirusem
Zdj. pexels.com

27-letni mężczyzna z Katowic odpowie przed sądem za podrobienie zaświadczeń o negatywnym wyniku testu na koronawirusa i oferowanie rzekomych szczepionek przeciwko SARS-CoV-2.

Jak podała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach, Marta Zawada-Dybek, mężczyzna odpowie za podrobienie dwóch świadczeń o negatywnym wyniku tekstu PCR na koronawirusa oraz usiłowanie dokonania oszustwa poprzez wprowadzenie w błąd co do faktu posiadania szczepionki na SARS-CoV-2 i możliwości jej sprzedaży.

Śledztwo w tej sprawie ciągnie się od początku br., kiedy w mediach pojawiła się informacja o możliwości kupna negatywnego testu na koronawirusa oraz szczepionek firmy Pfizer. Reporterzy „Raportu” Polsat News kupili rzekomą szczepionkę od mieszkańca Katowic, który obiecał hurtowe ilości tego preparatu.

– W oparciu o przeprowadzone dowody ustalono, iż mieszkaniec Katowic dokonał sfałszowania dwóch zaświadczeń stwierdzających negatywny wynik testu PCR na SARS-CoV-2, za każde otrzymując kwotę 100 złotych. Ustalono także, iż wprowadził w błąd 10 osób co do faktu posiadania szczepionki i możliwości jej sprzedaży. Za rzekomą szczepionkę mieszkaniec Katowic żądał kwot od 1500 do 4000 złotych – podała prokurator Zawada-Dybek.

Jak zaznacza prokuratura, osoby, które kontaktowały się z oskarżonym, nie zdecydowały się na wpłatę żądanej zaliczki.

– Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Składając w śledztwie wyjaśnienia, wskazał ogólnodostępny sklep, w którym kupił ampułki zawierające środek kosmetyczny, które to ampułki po usunięciu etykiety oferował dziennikarzom, jako rzekome szczepionki – dodał prokurator.

Zabezpieczona i przekazana do badań fiolka to powszechnie dostępny środek kosmetyczny zawierająca kwas hialuronowy.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności do lat ośmiu.

Czytaj również: Od jutra ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version