Odwołany za nieskuteczność?

0
438
Reklama

Burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski odwołał ze stanowiska zastępcy Przemysława Worka. Poznaliśmy powody tej decyzji.

O sprawie informowaliśmy w 130. wydaniu Przeglądu Regionalnego. Przemysław Worek pełnił funkcję zastępcy burmistrza Piastowa przez dwa lata. Burmistrz Grzegorz Szuplewski wyjaśnia nam powody swojej decyzji. – Rozpoczynając współpracę umówiliśmy się na działanie na rzecz rozwoju naszego miasta z pełnym zaangażowaniem i owocną realizacją deklarowanych oficjalnie przez pana Przemysława podczas kampanii roku 2018 możliwości skutecznego pozyskania wsparcia finansowego dla planowanych i realizowanych inwestycji miejskich. Niestety, działalność byłego już zastępcy burmistrza w tym zakresie nie przyniosła oczekiwanych efektów. W ciągu minionych dwóch lat udało się pozyskać dla miasta stosunkowo dużo zewnętrznych środków finansowych, ale jest to przede wszystkim zasługa pracowników Urzędu Miejskiego, jednostek organizacyjnych miasta i naszych współpracowników. Niestety, w tym zakresie ówczesny zastępca burmistrza żadnych zasług nie może sobie przypisać – tłumaczy burmistrz Szuplewski.

Jak przekazał nam włodarz Piastowa, Przemysław Worek pełnił nadzór nad takimi instytucjami, jak Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna. – Jak wiemy, w obliczu pandemii, która zaskoczyła nas w ubiegłego roku, szczególnie ta pierwsza instytucja miała mnóstwo dodatkowej pracy i każde wsparcie było na wagę złota. Może tyle wystarczy. Na moją decyzję nie wpłynęło jakieś jedno wydarzenie, to byłoby niesprawiedliwe w stosunku do pana Przemysława Worka – bo oczywiście pewne działania podejmował. Ale z pewnością nie była to taka forma współpracy, o jakiej rozmawialiśmy wiosną 2019 roku – podkreśla Grzegorz Szuplewski.

Burmistrz dostrzega jednak pozytywne akcenty w działalności swojego byłego już zastępcy. – Oczywiście były też sytuacje, w których ta aktywność zdarzyła się. Działalność piastowskiej OSP, czy w ostatnim czasie pomoc w dystrybucji masek otrzymanych od rządu, a w lipcu ubiegłego roku sprowadzenie do Piastowa dodatkowych 5 tys. masek jako daru od ambasady Chin. Za to wypada oczywiście podziękować. W mojej ocenie to jednak zbyt mało jak na dwa lata współpracy – przedstawia Grzegorz Szuplewski. – Życzę panu Przemkowi rozwoju osobistego i zawodowego, pozostając w nadziei, że dobrze wykorzysta zebrane mimo wszystko doświadczenie – dodaje.

Czytaj także: Plany miasta dotyczące budowy ul. Barcewicza

Zaskakująca decyzja

Przemysław Worek przyznaje, że decyzja burmistrza Grzegorza Szuplewskiego była zaskakująca. – Wcześniej nie otrzymałem żadnych sygnałów ani decyzji na drodze służbowej świadczących o złym wykonywaniu przeze mnie obowiązków. Powierzone mi obowiązki traktowałem w sposób profesjonalny i należyty, a wszystkie zadania realizowałem z pełnym zaangażowaniem. Niejednokrotnie byłem premiowany za swoją pracę – przekazał nam były zastępca burmistrza Piastowa.

Reklama

Worek uważa, że swoje obowiązki wykonywał należycie. – Efekty mojej współpracy są ściśle powiązane ze wsparciem pracowników Urzędu Miejskiego w Piastowie i jednostek organizacyjnych samorządu, za co wszystkim pragnę serdecznie podziękować. Jako zastępca burmistrza wykorzystałem ten czas, aby pomagać mieszkańcom i dbać o rozwój miasta. Szkoda, że ta misja zakończyła się przedwcześnie – przedstawia Przemysław Worek. – Moje działania na polu społecznym przyczyniły się do pozyskania środków finansowych dla rodzin z małymi dziećmi w potrzebie. Przy współpracy z radnym Tadeuszem Wojewódzkim oraz pozyskanym sponsorem udało się w pełni wyposażyć mieszkanie przybyłych do Piastowa repatriantów. Dzięki zaangażowaniu i ogromnemu wysiłkowi wespół z MOPS oraz PPUK udało się wyciągnąć z bezdomności niepełnosprawnego i pozostającego bez środków do życia mieszkańca Piastowa. Wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego prowadziłem akcje dotyczące monitorowania jakości powietrza za pomocą drona. Dzięki mojej interwencji OSP w Piastowie lada moment będzie miała przyłącze wodne do strażnicy – wylicza efekty swoje pracy Worek.

Jednocześnie były zastępca podkreśla swoje wsparcie dla projektu aranżacji wnętrz siedziby nowej biblioteki publicznej, wsparcie dla lokalnej koszykówki oraz rozwój oferty kulturalnej. – Są to takie wydarzenia, jak Jazzowe Jajeczko, Bluesowe Zaduszki, Bossanova dla Andrzeja. Jestem szczęśliwy, że Piastowski Jarmark Bożonarodzeniowy, którego jestem pomysłodawcą, wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Piastowie. Dawałem impuls do nowych i ciekawych inicjatyw. Wraz ze stowarzyszeniem Samorządowy Piastów zakupiliśmy za pozyskane środki i zainstalowaliśmy dwa serca na nakrętki, których zbiórka niesie pomoc dla cierpiącej na rzadką chorobę mieszkanki Piastowa, Karolinki – wyjaśnia Przemysław Worek.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj