reklama
Strona główna Aktualności Odnawiają plac zabaw

Odnawiają plac zabaw

0
fot. Artur Tusiński/ http://arturtusinski-podkowa.pl/

Trwają prace w Ogrodzie Matki i Dziecka na tyłach Urzędu Miasta. Burmistrz zapowiada, że to pierwszy etap szerszego zakresu robót.

Na placu zabaw pojawią się nowe urządzenia zabawowe, wśród nich huśtawki, karuzela, sprężynowce i domki. Jak informuje na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński, prace są odpowiedzią na zgłaszane przez mieszkańców postulaty.

– Udało się wygospodarować środki i znaleźć firmę, która wykona, dostarczy i zamontuje nowe urządzenia zabawowe. Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali potrzebę wymiany istniejących elementów zabawowych. Jest to pierwszy etap realizacji projektu kompleksowego zagospodarowania tego terenu – pisze Tusiński. Jednocześnie podkreśla, że zabawki będą wykonane z naturalnego drewna. W ten sposób mają wpisywać się w krajobraz miasta.

Wymiana urządzeń to pierwszy etap szerszej rewitalizacji, którą magistrat zapowiadał jesienią ubiegłego roku.  Wcześniej udało się zainstalować na tym terenie dodatkowe latarnie. Dalsze prace mają być realizowane sukcesywnie, w miarę możliwości budżetowych miasta.

Wykonawca powinien zakończyć demontaż starych urządzeń i instalację nowych do końca stycznia.

Exit mobile version