Odmieniony park

0
385
Reklama

Park przy ul. J. Sowińskiego w Piastowie przeszedł prawdziwą metamorfozę. Mieszkańcy zyskali miejsce do relaksu. Koszt inwestycji to blisko 1,4 mln zł.

Miasto od dłuższego czasu planowało zająć się kwestią zagospodarowania terenu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Sowińskiego. Na przeszkodzie stawały jednak trudności natury formalnej, związane z wyłonieniem wykonawcy. W tym roku udało się przystąpić do prac rewitalizacyjnych. Efekty działań są już widoczne i latem mieszkańcy Piastowa mogą korzystać z odmienionego parku przy ul. Sowińskiego.

Jeszcze kilka miesięcy temu teren był szary i ponury. Tkwił w nim jednak potencjał, który został odkryty dzięki przeprowadzonym zmianom. Teren zyskał nowe ławki oraz oświetlenie. Śmiało można wybrać się do parku na spacer bądź przejażdżkę rowerową. W tym celu wykonano ciągi pieszo-rowerowe. Na uwagę zasługuje również roślinność. Posadzono nowe drzewa i krzewy, a te, które rosły na terenie wcześniej, poddano pracom pielęgnacyjnym. Zatem mieszkańcy mogą przyjść na spacer i nacieszyć oczy roślinnością, oddać się lekturze na świeżym powietrzu bądź najzwyczajniej w świecie usiąść i porozmawiać ze znajomymi. Z myślą o aktywnych, w parku pojawiła się siłownia plenerowa.

Trzeba dodać, że wprowadzone zmiany są tylko częścią szerszego projektu. W przyszłym roku teren czekają kolejne zmiany. Miasto planuje budowę boiska wielosportowego, na którym pojawią się m.in. zestawy do koszykówki i siatkówki. Teren przy ul. Sowińskiego zyska również plac zabaw.

Reklama

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Poprawa jakości środowiska w Mieście Piastowie poprzez rozwój terenów zieleni”. Realizacja zadania kosztowała prawie 1,4 mln zł. Na ten cel miasto pozyskało 85% dofinansowania ze środków europejskich.

Reklama