Odmieniona ulica

0
336
Reklama

Zmiany na ul. Poniatowskiego w Piastowie. Stan drogi uległ znacznej poprawie, co cieszy kierowców. Ulicą będzie można dojechać do tworzonego Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Niejednokrotnie możemy spotkać się z narzekaniem na stan lokalnych dróg. Jeszcze kilka miesięcy temu negatywne określenia dotyczyły ul. Poniatowskiego w Piastowie. Nierówności, dziury – stan nawierzchni pozostawiał wiele do życzenia. Jazda tą ulicą nie należała do najprzyjemniejszych. Przyszły jednak lepsze dni. Od kilku tygodni kierowcy poruszający się po ul. Poniatowskiego mają pełen komfort. Dotyczy to również pieszych. Ul. Poniatowskiego zyskała nową nawierzchnię, wykonano chodniki i wjazdy do posesji, pojawił się również kanał deszczowy.

Teraz jest zdecydowanie lepiej

Modernizacja drogi została zrealizowana w ramach projektu „Budowa i wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Piastowie”. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy w komfortowy sposób będą mogli dojechać do PSZOK i zostawić odpady wielkogabarytowe i budowlane, zużyte opony, sprzęt elektryczny, akumulatory czy stare baterie. W styczniu władze Piastowa podpisały umowę na dofinansowanie budowy i wyposażeniu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Miasto pozyskało 1,9 mln zł. Efektem realizacji projektu ma być zmniejszenie ilości odpadów podlegających składowaniu, a co za tym idzie – zwiększenie ilości śmieci przeznaczonych do recyklingu i ponownego użycia.

Finał prac związanych z wykonaniem PSZOK przewidziany jest na koniec listopada br.

Reklama
Reklama