Oddziały zamknięte

0
824
Reklama

Oddział chorób wewnętrznych w Szpitalu Powiatowym na Wrzesinie oraz oddział kardiologii w placówce im dr. med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie zostały zamknięte z powodu koronawirusa.

Służby medyczne walczą o życie i zdrowie pacjentów. W obecnej sytuacji lekarze i pielęgniarki narażeni są na niebezpieczeństwo związane z koronawirusem. 15 kwietnia dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie podjęła decyzję o wstrzymaniu przyjęć pacjentów do oddziału chorób wewnętrznych. Powodem zaistniałej sytuacji jest dodatni wynik testu COVID-19 u dwóch pielęgniarek pracujących w szpitalu. – Źródło infekcji nie pochodziło z SP ZZOZ w Pruszkowie – zapewnia dyrekcja placówki.

W związku z zaistniałą sytuacją w szpitalu wdrożono procedurę epidemiczną. Osoby, u których stwierdzono koronawirusa, zostały poddane izolacji i przebywają na kwarantannie domowej. Ponadto, 18 pacjentów oddziału chorób wewnętrznych i 11 osób z personelu medycznego objęto kwarantanną na terenie oddziału. Warto wspomnieć, że od 14 kwietnia pracownikom szpitala wykonywane są przesiewowe testy COVID-19.

Z kolei od 10 kwietnia zamknięty jest oddział kardiologii w Szpitalu Kolejowym im. dr med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie. Odnotowano 15 przypadków dodatnich wyników testów na koronawirusa. Chodzi o sześć pielęgniarek, salową oraz ośmiu pacjentów. W szpitalu wdrożono niezbędne procedury.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj