Odblaski i maseczki czekają na mieszkańców

0
110

Przed siedzibą grodziskiej straży miejskiej stanęła choinka, której ozdobami możemy się częstować. W tym roku na drzewku czekają nas nie tylko zwyczajowe odblaski.

Czekające na rozebranie drzewko stanęło przy ul. Kościuszki w Grodzisku Mazowieckim. W tym roku strażnicy zadbali o dodatkowe, równie przydatne ozdoby. – Tradycyjnie, jak co roku przed siedzibą straży miejskiej, przy ul. Kościuszki 41 ustawiona już została świąteczna choinka, która z oczywistych względów w tym roku jest w trochę innej wersji ,,odblaskowej’’ i trochę ,,antycovidowej’’ – informują strażnicy. Obok zwyczajowych odblasków bowiem na drzewku zawisły maseczki ochronne. Maski są oczywiście zapakowane w plastikowe woreczki. – Przywieszając odblask zdjęty z takiej świątecznej choinki, znacznie zwiększamy swoją widoczność na drodze. Zakładając maseczkę zasłaniającą usta i nos, dbamy o bezpieczeństwo nasze i innych – zachęca grodziska straż miejska.

Niekonwencjonalne, choć niezwykle pożyteczne „bombki” będą na bieżąco uzupełniane na drzewku aż do wyczerpania zapasów.

Akcję ozdabiania choinki odblaskowymi prezentami zapoczątkowali strażnicy z Milanówka, którzy od kilku lat promują w ten sposób bezpieczeństwo na drogach. Pomysł spotkał się z powszechnym uznaniem i kolejne gminy chętnie wprowadzają go u siebie. Odblaskowe drzewko czeka również m.in. na mieszkańców Brwinowa.

Czytaj także: Dzielimy się odblaskiem

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj