Oczekiwanie na pozwolenie

0
377
Reklama

Dokumentacja projektowa przedszkola w Regułach jest gotowa. Gmina Michałowice wystąpiła do starostwa powiatowego z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

Rozpoczęcie inwestycji zbliża się wielkimi krokami. W ubiegłym roku gmina Michałowice przeprowadziła dwuetapowy konkurs na koncepcję urbanistyczną i przedszkole w Regułach. Wyłoniono zwycięzcę, który zajął się przygotowaniem projektu. Kolejny etap działań już zakończono. Dokumentacja projektowa została przygotowana z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań. W ostatnim czasie architekci pracowali nad koncepcją placówki i terenu zielonego. – Jestem szczególnie zadowolona z energoefektywnych i ergonomicznych rozwiązań, które zostały zastosowane w projekcie. W tym budynku wszystko będzie nowoczesne – zarówno architektura, jak i rozwiązania technologiczne – informuje Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Czytaj także: Remontują Milanowiecką. Przebudowana ulica stanie się strefą zamieszkania

Projekt gotowy, a więc teraz samorząd czeka na pozwolenie na budowę. Gmina złożyła wniosek w starostwie powiatowym w Pruszkowie. Przez najbliższe dwa miesiące starosta może wnieść uwagi bądź zaakceptować projekt.

Celem gminy jest stworzenie nowoczesnej placówki. Roboty budowlane, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ruszyłyby jesienią, a w 2021 roku możliwe byłoby uruchomienie przedszkola. Obiekt ma liczyć siedem sal edukacyjnych z zapleczem sanitarnym. Ponadto, w przedszkolu znajdą się sale rekreacyjne, zespół sal edukacyjno-rozwojowych czy pokój terapii sensorycznej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj