Oczekiwanie na nowego dyrektora Szpitala Powiatowego

0
206

Za trzy miesiące powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora Szpitala Powiatowego w Pruszkowie. Obecnie jego obowiązki pełni Krzysztof Pastewka.

Ponownie zrobiło się gorąco wokół szpitala na Wrzesinie. 26 stycznia br. zarząd powiatu pruszkowskiego podjął decyzję o odwołaniu dyrektor placówki Elżbiety Makulskiej-Gertrudy. Taki krok argumentowano naruszeniem przepisów prawa przez zarządzającą szpitalem. Chodzi m.in. o ustawę o działalności leczniczej oraz ustawy o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta. Informowaliśmy o tym w 115. wydaniu Przeglądu Regionalnego.

Pojawiły się doniesienia o tym, że odwołanie Elżbiety Makulskiej-Gertrudy mogło być pokłosiem odnowy zaszczepienia na koronawirusa starosty pruszkowskiego Krzysztofa Rymuzy. Samorząd wyjaśnia sprawę. – Starosta pruszkowski kategorycznie zaprzecza, że rozmawiał z pracownikami szpitala na temat swojego szczepienia w dniu 8 stycznia 2021 r. Rozmowa dotyczyła niewykonywania wymaganej liczby szczepień, do jakiej zobowiązany był szpital – przedstawia nam Agnieszka Kuruliszwili ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Czytaj także: Nowa siedziba liceum T. Kościuszki

Kiedy nowy dyrektor?

Teraz istotne jest wyłonienie nowego dyrektora szpitala. Powinno to nastąpić w ciągu dwóch, trzech miesięcy. – Zarząd powiatu pruszkowskiego rozpoczął działania mające na celu uruchomienie konkursu na stanowisko dyrektora SPZZOZ w Pruszkowie. W chwili obecnej p.o. dyrektora SPZZOZ jest pan Krzysztofa Pastewka, dotychczasowy dyrektor ds. medycznych SPZZOZ. W ten sposób zabezpieczona jest ciągłość funkcjonowania szpitala. Procedura wyboru nowego dyrektora zostanie rozpoczęta z chwilą wyboru członków komisji konkursowej. Wyboru dokonują spośród siebie radni powiatu i zatwierdzają uchwałą rady – informuje Kuruliszwili. – Od tego dnia komisja ma maksymalnie dwa miesiące na ogłoszenie konkursu. Ogłoszenie udostępnia się przez okres nie krótszy niż 10 dni. Od tego momentu wszystko w rękach członków komisji, przy dobrej współpracy możemy poznać nowego dyrektora SPZZOZ w Pruszkowie – dodaje. Warto wspomnieć, że radni zajęli się tą kwestią podczas wtorkowej sesji, która zakończyła się po zamknięciu tego wydania naszej gazety.

O dalszych krokach związanych z wyłonieniem dyrektora szpitala na Wrzesinie będziemy informować na bieżąco.

Finanse i kadry

Placówki medyczne muszę mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Nie inaczej jest w przypadku szpitala na Wrzesinie. Od dłuższego czasu mówi się o problemach finansowych. Swego czasu pojawiły się również kłopoty kadrowe, gdy odeszli wszyscy lekarze z oddziału wewnętrznego. – Sytuacja kadrowa jest stabilna. Natomiast o sytuacji finansowej będziemy mogli coś więcej powiedzieć po wykonaniu bilansu za 2020 r. Do końca lutego dyrektor SPZZOZ w Pruszkowie powinien przekazać do Starostwa informację o wykonaniu planu finansowego za 2020 r. – przekazuje Agnieszka Kuruliszwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj