Obiekt gotowy do otwarcia

0
359

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie hali widowiskowo–sportowej. Uroczyste przecięcie wstęgi nastąpi 27 września.

Przy ul. Sportowej w Raszynie powstała hala, która ma odpowiadać potrzebom klubów sportowych i mieszkańców. Obiekt posiada salę z podestem dla ciężarowców, salę boksu, siłownię, szatnie, bufet, zaplecze gospodarcze oraz pomieszczenia do zajęć typu fitness. – Zmagania sportowców będzie mogło oglądać 284 kibiców zasiadających na trybunach w wygodnych krzesełkach – podkreśla Rafał Ulewicz z Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie. Pierwsze piętro hali ma zostać wykorzystane na usługi komercyjne. Gmina liczy, że obiekt będzie konkurencyjny względem hal warszawskich i spotka się z zainteresowaniem ze strony klubów i zawodników.

Przez ponad rok przy ul. Sportowej trwały prace budowlane. Wiązało się to z trudnościami dla lokalnego klubu KS Raszyn, który mecze u siebie musiał de facto rozgrywać na obcych boiskach. Hala jest już gotowa, niebawem wszystko powinno wrócić do normy. Pod koniec sierpnia wewnątrz budynku prowadzono prace wykończeniowe oraz instalowano elementy wyposażenia. – Inwestycja została odebrana pod koniec sierpnia przez Generalną Inspekcję Nadzoru Budowlanego. Nie zostały zgłoszone żadne poważne usterki. Hala ma zostać oficjalnie otwarta 27 września 2018 roku – podaje Ulewicz.

Warto dodać, że szykuje się również zmiana nazwy Gminnego Ośrodka Sportu. Od października będzie to Centrum Sportu Raszyn. – Wyszłam z propozycją takiej zmiany i przedstawiłam ją na ostatniej sesji rady gminy. Radni pozytywnie odnieśli się do takiego rozwiązania. W ten sposób ujednolicony zostanie system nazewnictwa gminnych jednostek. Mamy już Centrum Kultury Raszyn. W skład CSR wejdą: wielofunkcyjna hala sportowa, stadion im. K. Jedynaka, kompleks basenowy, Boisko Orlik, Boisko Wronik i Park Jordanowski – wyjaśnia Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie. – Oferta zajęć w hali sportowej będzie szeroka i dostępna dla poszczególnych grup odbiorców – zapewnia Klimaszewska.

Budowa hali była kosztowną inwestycją, pochłonęła ponad 18 mln zł. Gminie udało się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 7 mln zł. – Jesteśmy dumni, że możemy oddać mieszkańcom tak funkcjonalny obiekt. Posiadamy kompleks sportowy, którzy pozwoli na rozwój naszej uzdolnionej młodzieży i relaks oraz aktywność wszystkich zainteresowanych. Gmina Raszyn zasłużyła na taki obiekt. Hala sportowa będzie dumą Raszyna i z tego, co słyszę, już budzi zainteresowanie trenerów i klubów sportowych, którzy chcą z niej korzystać – powiedział Andrzej Zaręba, wójt gminy Raszyn.