Nowy sołtys Michałowic-Wsi

0
1062
Reklama

Urząd sołtysa objął Tomasz Malinowski, który zastąpił Adrianę Król-Popiel.

Adriana Król-Popiel od wielu lat pełniła urząd sołtysa w miejscowości Michałowice-Wieś, poświęcając mnóstwo energii na to, by wieś się rozwijała. Mieszkańcy zawsze mogli liczyć na jej wsparcie. Niestety nie udało jej się wypełnić tej kadencji do końca – w związku ze zmianą miejsca zamieszkania dotychczasowa sołtys musiała złożyć rezygnację z urzędu. Jej następca to również osoba, która aktywnie angażuje się w sprawy lokalnego społeczeństwa.

W poniedziałek 10 sierpnia w szkole w Michałowicach odbyło się zebranie wiejskie. Podczas zebrania wybrano w wyborach uzupełniających nowego sołtysa. W spotkaniu uczestniczyło 37 mieszkańców. Jedynym zgłoszonym kandydatem był Tomasz Malinowski, który uzyskał 33 głosy „za” i 1 „przeciw”. 2 głosy były nieważne.

Tomasz Malinowski mieszka w Michałowicach-Wsi od 15 lat. Jest żołnierzem w stanie spoczynku. Posiada wiele pasji, ale największą z nich jest żeglarstwo i sporty wodne. Od dawna poświęca swój czas, biorąc czynny udział w życiu sołectwa.

– Od ponad 10 lat wspierał sołtys i radę sołecką w ich licznych działaniach, nie będąc jej członkiem. Razem z nim organizowano pierwsze spływy kajakowe, rodzinne podchody czy wspólne biesiadowanie przy ognisku dla mieszkańców Michałowic-Wsi. Był inicjatorem zorganizowania turnieju pn. Szachy Wikingów oraz wspólnego budowania łódki canoe przez mieszkańców sołectwa. Przez wiele lat był wiceprezesem Stowarzyszenia Trenerów i Instruktorów Kajakarstwa. Wspierał działania nie tylko miejscowości, w której mieszka, ale także Opaczy-Kolonii i osiedla Michałowice – czytamy w komunikacie na stronie internetowej Gminy Michałowice.

Reklama

Czytaj także: Wandal, który zniszczył galerię, w rękach policji

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj