Nowy posterunek policji w gminie Żabia Wola

0
671
Reklama

W Żabiej Woli powstaje nowy posterunek policji. Kilka dni temu miał miejsce przegląd postępów prac modernizacyjnych. Kiedy obiekt zostanie oddany do użytku?

Policjanci z Żabiej Woli już niedługo rozpoczną służbę w nowej siedzibie przy ul. Głównej 11a. Koszt inwestycji to blisko 3 miliony złotych. Prawie 120 tys. przekazała na ten cel gmina. Z informacji przekazanych przez wójta wynika, że odbył się już przegląd postępów prac modernizacyjnych w nowej siedzibie.

– Dokonywany był przez zastępcę Komendanta Stołecznej Policji ds. logistyki Włodzimierza Pietronia wraz z Komendantem Powiatowym Policji Grodziska Mazowieckiego młodszym inspektorem Wojciechem Boglem, zastępcą naczelnika Wydziału Teleinformatyki Komisarzem Pawłem Stachyrą oraz kierownikiem naszego posterunku aspirantem sztabowym Arturem Duszyńskim. Ja również zostałem tam zaproszony i mogę podzielić się dobrą wiadomością – przebudowa posterunku zostanie ukończona najprawdopodobniej do września 2021. Cieszę się i gorąco kibicuję tej inwestycji – napisał na Facebooku, Piotr Rybka, wójt gminy Żabia Wola.

Do dyspozycji funkcjonariuszy i pracowników cywilnych zostaną oddane trzy strefy: ogólnodostępna, obejmująca wiatrołap i poczekalnię oraz sanitariat przystosowany dla osób niepełnosprawnych, ograniczonego dostępu, którą stanowią m.in. pokój przyjęć interesantów, pokoje biurowe, szatnia z węzłem sanitarnym, sanitariat i aneks socjalny oraz zamknięta z pomieszczeniem serwerowni i magazynem podręcznym.

Komenda Stołeczna Policji chwali się, że dzięki nowej siedzibie policjanci będą mieli lepsze warunki pracy. – Podniesiony zostanie również poziom obsługi interesantów, także tych z niepełnosprawnością ruchową. Nowoczesny obiekt będzie spełniał standardy techniczne obowiązujące w obiektach służbowych Policji m.in. odpowiednie rozwiązania funkcjonalno-użytkowe. Ponadto powstaną warunki właściwej obsługi interesantów – czytamy na stronie policja.pl.

Reklama

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez stołeczną policję wynika, że w budynku docelowo służbę będzie pełniło 10 policjantów.

– Gmina zapewniła dofinansowanie z własnych środków budżetowych na projekt budynku oraz zakup samochodu. Chcemy jeszcze dodatkowo przekazać pieniądze na zakup drugiego samochodu służbowego – mówi Przeglądowi Regionalnemu Piotr Rybka. Wszystko wskazuje na to, że już pod koniec września 2021 roku policjanci rozpoczną pracę w nowym komisariacie.

Czytaj także: Nowy termin wyborów w Żabiej Woli

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj