Nowy narybek

0
337

Pogoń Grodzisk Mazowiecki wzmacnia się przed startem rundy wiosennej. Drużynę Krzysztofa Chrobaka zasiliło trzech zawodników.

W rundzie wiosennej barwy Pogoni będzie reprezentował Eryk Rakowski, który jesienią grał w warszawskiej Polonii. Piłkarz wystąpił w 17 meczach Czarnych Koszul. 24-letni zawodnik jest wychowankiem Legii Warszawa, a podczas swojej przygody z futbolem grał także w MKS Kluczbork oraz ŁKS Łomża. Rakowski występuje na pozycji obrońcy.

Zawodnikiem Pogoni został również Michał Wrześniewski. 25-letni obrońca jest wychowankiem Korony Kielce, w barwach której zadebiutował w Ekstraklasie. Do Pogoni Wrześniewski trafił na zasadzie wypożyczenia ze Znicza Pruszków. Jesienią w barwach żółto-czerwonych zaliczył sześć meczów w II lidze. W swojej karierze Wrześniewski występował również w Koronie Kielce, Ruchu Wysokie Mazowieckie, KP Starogard Gdański i Garbarni Kraków.

Wiosną w grodziskim zespole zagra wychowanek Unii Boryszew Mateusz Tomaszewski. 21-letni zawodnik występuje na pozycji pomocnika, a ostatnio bronił barw Błonianki Błonie. Wcześniej Tomaszewski grał w Wiśle Płock i Lechii Dzierżoniów.

Pogoń ma za sobą kolejne spotkanie sparingowe. Na stadionie przy al. Mokronoskich w Grodzisku zespół Krzysztofa Chrobaka spotkał się z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Starcie było wyrównane, jednak więcej atutów miała Pogoń. Grodziszczanie wygrali 2:1, a gole dla zwycięskiej drużyny zdobyli Patryk Szymański i Michał Strzałkowski.

29 lutego Pogoń czeka jeszcze jeden sparing. Grodziszczanie spotkają się z Błonianką Błonie.