Nowy mobilny aparat RTG trafił do pruszkowskiego szpitala

0
62

Do 20 szpitali z województwa mazowieckiego trafiły nowe mobilne aparaty RTG. Jeden z nich znalazł się na wyposażeniu Szpitala Kolejowego im. dr med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie.

W walce o życie i zdrowie ludzkie niezwykle istotne są profesjonalizm i umiejętności lekarzy oraz personelu medycznego, a także sprzęt. Widzimy to wyraźnie podczas pandemii koronawirusa. Dlatego ważne jest inwestowanie w odpowiedni sprzęt dla szpitali. Do mazowieckich placówek trafiło 20 aparatów RTG za blisko 8 mln zł.

Z pewnością to cenne wsparcie dla placówek. – Koronawirus nie odpuszcza, dlatego cały czas trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco monitorujemy sytuację w szpitalach. Zapotrzebowanie na nowoczesny i niezawodny sprzęt jest bardzo duże, stąd m.in. nasza decyzja o zakupie przenośnych aparatów rentgenowskich. Taka aparatura w dobie COVID-19 ogranicza przemieszczanie się pacjentów po szpitalu, tym samym minimalizując ryzyko rozprzestrzeniania wirusa – wyjaśnia Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Czytaj także: Ponad 127 milionów na inwestycje

Jedną z placówek, która otrzymała nowy aparat RTG jest Mazowieckie Centrum Rehabilitacji STOCER Sp. z o.o. – Szpital Kolejowy im. dr med. Włodzimierza Roeflera w Pruszkowie. Sprzęt marki Samsung GM 85 jest nieduży, dzięki czemu jego transport nie stanowi problemu dla personelu. Bez kłopotu można się z nim przemieścić małą windą bądź wąskim korytarzem. Warto podkreślić, że pełne ładowanie urządzenia trwa cztery godziny i wystarcza na cały dzień pracy.

Aparaty gwarantują wysoką jakość obrazu oraz dostosowanie dawki promieniowania do wieku pacjenta. W urządzeniu zastosowano nowoczesne rozwiązania. Lekarze mają dostęp do obrazu za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj