Nowy kompleks dla dzieci

0
686
Reklama

Do końca lipca w Parku Jordanowskim w Raszynie ma powstać nowoczesny plac zabaw. Na terenie pojawiły się urządzenia zabawowe.

Na tyłach raszyńskiej pływalni znajduje się park, który cieszy się popularnością wśród mieszkańców. Chętnie odwiedzają go dzieci, które korzystają z dostępnych zabawek. Latem można odpocząć na plaży wyposażonej w leżaki i parasole. Nadszedł jednak czas na zmiany. W ubiegłym roku gmina Raszyn pozyskała dofinansowanie w kwocie ponad 650 tys. zł na zagospodarowanie Parku Jordanowskiego. Samorząd przeprowadził postępowanie przetargowe, w listopadzie zawarto umowę z wykonawcą. Opiewa ona na blisko 980 tys. zł.

Po zmianach teren ma być miejscem pełnym atrakcji dla mieszkańców. Obecnie trwają prac nad zagospodarowaniem terenu. Pierwsze efekty już widać, a więc wszyscy wierzą, że po ustaniu pandemii będzie można odprężyć się w Parku Jordanowskim. Do dyspozycji najmłodszych będzie kompleks zabawowy. Przy plaży zostanie zlokalizowany „statek z wieżą”, a także taras z drewna kompozytowego. Dzieci będą mogły korzystać z małych skałek wspinaczkowych, huśtawek linowych, hamaków, skoczków, karuzeli obrotowej, siatki sprawnościowej, domków ze zjeżdżalnią, bujaków czy też zestaw wielofunkcyjny z wieżami i zjeżdżalniami. Plac zostanie podzielony na strefy tematyczne, które będą dostosowane do wieku użytkowników.

Dla aktywnych obiekt będzie oferował street workout. Warto również wspomnieć o dwóch elementach zabawowych integracyjnych dla dzieci z niepełnosprawnościami. Teren zostanie wyposażony w ławki, siedziska plenerowe i zieleń. Mieszkańcy zyskają miejsce do wypoczynku i rekreacji, a dzieci będą mogły korzystać z licznych atrakcji.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj