reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Nowy dyrektor szpitala na Wrzesinie wybrany

Nowy dyrektor szpitala na Wrzesinie wybrany

0
Szpital na Wrzesinie, powiat pruszkowski, szpital, zdrowie, służba zdrowia, SPZZOZ Pruszków, Pruszków, Przegląd Regionalny

Pięciu kandydatów ubiegało się o stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie. Komisja konkursowa wybrała Roberta Krawczyka.

Zainteresowani mogli zgłaszać swoje kandydatury do 18 marca. Zarząd Powiatu Pruszkowskiego w konkursie przedstawił następujące wymagania: wykształcenie wyższe, wiedza i doświadczenie niezbędne do prawidłowego wykonywania obowiązków, pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym bądź ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy, a także brak prawomocnego skazania za przestępstwo popełnione umyślnie. Do tego szereg dodatkowych wymagań. W określonym czasie dokumenty złożyło pięciu kandydatów.

Nastąpiły niewielkie przesunięcia w związku z chorobą przewodniczącego i kwarantanną członka komisji konkursowej. 22 marca otwarto złożone oferty. Kilka dni później odbył się decydujący etap. – Informujemy, że w dniu 26 marca 2021r. odbyły się rozmowy z kandydatami na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie. Największą liczbę głosów uzyskał Robert Krawczyk – poinformowało starostwo.

Nowego dyrektora czeka szereg wyzwań. Od dłuższego czasu szpital boryka się z problemami finansowymi. Pojawiają się również kłopoty kadrowe, a przede wszystkim temat placówki wielokrotnie przewija się na sesjach Rady Powiatu Pruszkowskiego, gdzie dyskutowana jest kwestia jej funkcjonowania.

Czytaj także: Mniej za odbiór odpadów w Pruszkowie

Poprzednia dyrektor odwołana

26 stycznia br. zarząd Powiatu Pruszkowskiego podjął decyzję o odwołaniu dyrektor szpitala na Wrzesinie Elżbiety Makulskiej-Gertrudy. Krok ten tłumaczono naruszeniem przepisów prawa przez osobę zarządzającą placówką. Makulska-Gertruda została powołana na stanowisko dyrektora 1 listopada 2019 roku.

W związku z zaistniałą sytuacją i koniecznością ogłoszenia konkursu, funkcję p.o. dyrektora przez kilka tygodni pełnił Krzysztof Pastewka.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version