Nowy budynek komunalny w Natolinie

0
147
Reklama

Gmina Grodzisk Mazowiecki otrzymała dofinansowanie na budowę budynku komunalnego w Natolinie. Niebawem ratusz ogłosi przetarg na realizację inwestycji. Poznaliśmy szczegóły.

Gmina Grodzisk Mazowiecki otrzymała dotację w wysokości 80 proc. kosztów inwestycji na budowę bloku mieszkalnego w Natolinie. Obiekt będzie liczył 45 mieszkań.

– Złożony przez gminę wniosek o udzielenie wsparcia finansowego z Funduszu Dopłat przeszedł pozytywnie ocenę formalną oraz merytoryczną – chwali się w mediach społecznościowych grodziski magistrat.

Fundusz Dopłat to rządowy program bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa, który ma na celu zwiększenie zasobu lokali mieszkalnych oraz lokali i pomieszczeń z zakresu pomocy społecznej, służących zaspokajaniu potrzeb osób o niskich i przeciętnych dochodach. Program realizowany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Magistrat informuje, że kwota finansowego wsparcia wynosi 6 576 674,16 zł, a całkowity koszt inwestycji to 8 220 842,71 zł.

Władze miasta od kilku lat wyburzają stare, niefunkcjonalne budynki. W rozmowie z nami burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński tłumaczy, że założeniem samorządu jest, aby rodziny w trudnej sytuacji bytowej mogły żyć w godnych warunkach.

Reklama

Kiedy zatem zostanie ogłoszony przetarg na budowę mieszkań w Natolinie? Postanowiliśmy skontaktować się z burmistrzem i dopytać o szczegóły.

– Przetarg ogłosimy do końca czerwca. Zależy nam na tym, by blok oddać do użytku do Bożego Narodzenia przyszłego roku. Będziemy dodatkowo starali się jeszcze o dofinansowanie na budowę 30 mieszkań komunalnych przy ul. Ułańskiej – wyjaśnia Przeglądowi Regionalnemu Grzegorz Benedykciński.

Czytaj także: Jak idą prace przy budowie obwodnicy

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj