Nowe przedszkole w Podkowie prawie gotowe

0
192
Reklama

Zakończyły się odbiory techniczne nowego budynku Przedszkola Miejskiego im. Krasnala Hałabały. Nowy obiekt czeka już na umeblowanie.

O budowie tego nietypowego przedszkola wspominaliśmy już jesienią. Nowy budynek przedszkola powstał bowiem metodą modułową. Taki system może nasuwać skojarzenie z budową z klocków. W tym przypadku te „klocki” to gotowe, wyposażone w ścianki działowe, stolarkę otworową i instalacje moduły, które transportuje się i montuje w całości. Dzięki temu cały proces jest znacznie szybszy niż w przypadku tradycyjnych metod budowlanych. Nowe przedszkole zostało wybudowane w tzw. standardzie pasywnym, czyli z minimalnym zapotrzebowaniem na energię cieplną.

W ubiegłym tygodniu burmistrz Podkowy Artur Tusiński poinformował o zakończeniu odbiorów technicznych budynku.

– Właśnie formalnie zakończyliśmy budowę naszego przedszkola w standardzie pasywnym. Po wszystkich odbiorach technicznych i instytucjonalnych, dzisiaj budynek został przyjęty przez nadzór budowlany do użytkowania. Możemy zacząć przenosić meble, urządzenia, zabawki. Zresztą w ostatnich tygodniach zamówiliśmy sporo nowych rzeczy – mam nadzieję, że najmłodsi będą zadowoleni – nie krył satysfakcji włodarz miasta.

Poza umeblowaniem pozostało jeszcze urządzenie terenu wokół placówki, nasadzenia drzew, prace porządkowe oraz instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu budynku. Wszystko powinno być gotowe na dzień otwarty, który ma się odbyć pod koniec sierpnia.

Reklama

Czytaj również: Jesteś właścicielem domu? Pamiętaj o Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków!

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj