Nowe przedszkole

0
1924
Reklama

Od 1 września rozpocznie funkcjonowanie Przedszkole Miejskie nr 16 w Pruszkowie. Podczas ostatniej sesji online radni podjęli uchwałę o założeniu placówki.

Śmiało można powiedzieć, że to ostatni akord jednej z najważniejszych inwestycji oświatowych w Pruszkowie. Pierwsze istotny krok wykonano 10 października 2019 r., kiedy odbyło się uroczyste otwarcie budynku Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej. Odliczano czas do zakończenia prac związanych z wykonaniem przedszkola.

Kwestia rozbudowy placówki przy ul. Pływackiej była konieczna i od dłuższego czasu czyniono wysiłki, aby przeprowadzić inwestycję. Podstawową kwestią była niewystarczająca ilość miejsca dla uczniów. Jesienią 2017 roku podpisano z wykonawcą umowę, której wartość to ponad 47 mln zł. Działania obejmowały rozbudowę szkoły oraz wykonanie przedszkola. W sierpniu 2019 roku władze miasta dokonały odbioru obiektu, w którym znalazły się przestronne sale lekcyjne, hala sportowa z widownią, dwie stołówki oraz biblioteka z czytelnią. Od września uczniowie mogli cieszyć się nową szkołą. Tak zakończył się I etap inwestycji, pozostało czekać na przedszkole.

Minęło ponad pół roku i kompleks na Gąsinie jest już ukończony. Kropkę nad „i” postawili pruszkowscy radni, którzy podczas ostatniej sesji, odbywającej się online, powołali do życia przedszkole. – Z dniem 24 kwietnia 2020 roku zakłada się Przedszkole Miejskie nr 16 w Pruszkowie przy ul. Pływackiej 16. Edukacja przedszkolna w obiekcie Przedszkola Miejskiego nr 16 rozpocznie się z dniem 1 września 2020 roku – przedstawiła naczelnik wydziału edukacji Aneta Rosłoń-Nowak.

Reklama

W czterooddziałowym przedszkolu przy ul. Pływackiej ma uczyć się 100 dzieci. – Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia, więc śmiało możemy powiedzieć: mamy to! – cieszyła się Beata Czyżewska, zastępca prezydenta Pruszkowa.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj