Nowe połączenie autobusowe

0
597

Mieszkańcy Piastowa mogą korzystać z nowego połączenia autobusowego. Linia C umożliwi dotarcie do Ożarowa Mazowieckiego i Starych Babic.

Komunikacja publiczna odgrywa istotną rolę dla lokalnej społeczności. Mieszkańcy chcą mieć odpowiednią ilość połączeń, aby dotrzeć do pracy, urzędów czy innych instytucji. Mieszkańcy Piastowa bez problemu mogą dojechać do Warszawy dzięki pociągom SKM i Kolei Mazowieckich, a także liniom 716 i 717. Dostępny jest również autobus P1 zapewniający poruszanie się po mieście. Ponadto, chcący dostać się do Pruszkowa mają do dyspozycji linię 3.

Na transportowej mapie Piastowa pojawiło się nowe połączenie. Mieszkańcy mogą korzystać z linii C, dzięki której dotrą do Ożarowa Mazowieckiego i Starych Babic. Autobus został uruchomiony na podstawie porozumienia zainteresowanych samorządów. Trasa linii C prezentuje się następująco: Stare Babice – Zielonki – Brosze – Jawczyce – Piastów. Początkowy/końcowy przystanek znajduje się na terenie parkingu Tesco. W Piastowie autobus jeździ ulicami: Lisa-Kuli, Al. Marszałka J. Piłsudskiego, Al. Wojska Polskiego i Al. Tysiąclecia. W ciągu dnia realizuje łącznie 20 kursów. Pierwszy z Babic o 5.00, zaś z Piastowa o 6.00. Ostatni odpowiednio o 22.35 i 23.05.

Co istotne, dla mieszkańców przejazd linią C w Piastowie jest bezpłatny. – Poza granicami naszego miasta w autobusach linii C honorowane są krótko i długoterminowe bilety ZTM Warszawa. Bilety jednorazowe oraz bilety miesięczne (tylko na tę linię) emitowane są przez przewoźnika – informuje Urząd Miejski w Piastowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj