Nowe kosze

0
166

Na pruszkowskich ulicach pojawiły się nowe kosze na śmieci. Prawdopodobnie w przyszłym roku zamontowane zostaną kolejne.

Porządek w przestrzeni publicznej jest ważny. Nie da się ukryć, że czyste ulice dają komfort funkcjonowania i poruszania się po mieście. Dlatego ważne jest działanie na rzecz porządku w miejscach publicznych. Wytwarzamy odpady w każdej chwili. Gdy jesteśmy na mieście pijemy, jemy czy otwieramy odebraną na poczcie paczkę. Chcemy wyrzucić śmieci i szukamy wzrokiem kosza. Często narzekamy, że ich liczba jest zbyt mała.

W nowe pojemniki na śmieci zainwestowały władze Pruszkowa. Pojawiły się one na niedawno zmodernizowanych ulicach Stalowej i Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Na pierwszej zamontowano dziesięć koszy, na drugiej osiem. – Wybrane kosze są funkcjonalne, łatwe w montażu i obsłudze, estetyczne oraz odporne na uszkodzenia – podkreślają urzędnicy.

Wszystko wskazuje, że elementy małej infrastruktury pojawią się na kolejnych ulicach Pruszkowa. Władze miasta myślą o montażu nowych koszy oraz wymianie starych. Działań w tym kierunku należy spodziewać się w pierwszym kwartale 2020 roku.